L, 3.12.2022

Ahven aitab Vabarnal festivali korraldada

BNS
Ahven aitab Vabarnal festivali korraldada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Treskis on varemgi meeleolukaid pidusid peetud, seekordne tõotab tulla aga suurem kui kõik varasemad.
Treskis on varemgi meeleolukaid pidusid peetud, seekordne tõotab tulla aga suurem kui kõik varasemad. Foto: Arvo Meeks/Lõuna-eesti Postimees

Setomaal peetakse 12.–14. augustil esimene Treski muusika- ja inspiratsioonifestival.

Korraldajad soovivad tuua värskust Eesti muusika- ja festivaliellu ning toetada kohalikke ettevõtteid ja artiste. Et artistide jätkusuutlikkus, õiglane tasustamine ja erilise muusikalise sisu pakkumine on ka idufirma Fairmus tegevusala, otsustati nendega käed lüüa.

«Kui meie tegevust toetab muusikaettevõte, saame oma sõnumeid üksteise kaudu võimendada ning hästi tunnevad end nii artistid kui ka publik,» ütles festivali ellukutsuja ja peakorraldaja Jalmar Vabarna.

Fairmusi juhi trummar Reigo Ahvena sõnul on Treski festival ja Fairmus üllatavalt sarnased. «Mõlemad tahame, et kohalik muusika ja kogukond õitseks ning astuks ühte jalga. Samal ajal ei puudu rahvusvaheline ambitsioon. Ühine soov on, et muusikud oleksid hoitud ning inimesed saaksid mugavalt endale olulisele muusikale ligipääsu.»

Festivalil astuvad üles NOËP, Lexsoul Dancemachine, Jüri Pootsmann, Da­niel Levi, Maian, Chris Noah, SI Process. Lisaks muusikaprogrammile leiab festivalikülast hommikusaunad, jäävannid, hingamisharjutused, sportlikud tegevused, arengutöötoad ning raamatutelgi.

Fairmus on kohaliku muusika fookusega globaalne voogedastusplatvorm, mille põhimõte on, et kuulaja raha jaguneb ainult tema kuulatud artistide vahel. 

Märksõnad
Tagasi üles