Vallad plaanivad punamonumentidest vabaneda

Tiit Loim
, reporter
Copy
Punamonument Valgamaal Tõrva vallas Pikasilla külas Viljandi–Rõngu maantee ääres. Kokku on seal kaks monumenti: üks asub künka serval; teine, väiksem, aga üle tee puude varjus.
Punamonument Valgamaal Tõrva vallas Pikasilla külas Viljandi–Rõngu maantee ääres. Kokku on seal kaks monumenti: üks asub künka serval; teine, väiksem, aga üle tee puude varjus. Foto: Arvo Meeks

Tõrva vallavõim on võtnud plaani kaardistada piirkonna punamonumendid ning need seejärel võimalusel kõrvaldada. Paar sellist monumenti on plaanis teisaldada ka Setomaal.

Hiljuti kogunesid Tõrva vallavolikogu koalitsiooni liikmed, kes võtsid seisukoha, et valla punamonumendid tuleks lähema kahe nädala jooksul kaardistada ning seejärel teha sõjahaudade komisjonile ettepanek neist vabaneda. «16. augustil on tulemas volikogu istung, siis on plaanis see seisukoht ametlikult kinnitada,» lausus vallavanem Maido Ruusmann.

Kui palju selliseid monumente vallas on, selgub kaardistuse käigus. Suuremad säärased on juba teada, need asuvad Barclay de Tolly mausoleumi juures, Helmes, Tõrva vallavalitsuse kõrval, Pikasillas, Hummulis ja Ala–Taagepera tee ääres. Nende eemaldamine kerkis päevakorrale seoses Venemaa agressiooniga Ukrainas, samamoodi on talitatud mujalgi.

Tagasi üles