T, 31.01.2023

Fotod ⟩ Räpina vallas hukkus liiklusõnnetuses noor mees

Lisatud fotosid sündmuskohalt
Räpina vallas hukkus liiklusõnnetuses noor mees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna varahommikul juhtus Räpina vallas raske liiklusõnnetus, milles hukkus 30-aastane mees.

Politsei sai teate õnnetusest kella poole nelja paiku hommikul. Õnnetus juhtus Põlvamaal Räpina vallas Võõpsu alevikus, kus esialgsetel andmetel ebaõige sõidukiiruse tõttu kaotas sõiduautot Škoda juhtinud 30-aastane mees selle üle kontrolli ja sõitis teelt välja vastu bussipeatuse kiviseina.

Kokkupõrge oli sedavõrd tugev, et sõiduki juht hukkus kohapeal. Kiirabi toimetas haiglasse juhi kõrvalistmel viibinud 22-aastase mehe ja tagaistmel sõitnud 26-aastase naise. Lõuna päästekeskus lisas oma teates, et päästjad lõikasid avariilisest sõidukist välja ühe kannatanu ja ühe hukkunu ning tagasid sündmuskohal tuleohutuse. Veel üks avariis viga saanud inimene oli autost välja saanud.

Liiklusõnnetuse sündmuskohal oli lubatud sõidukiirus 50 km/h. Millise kiirusega võis sõita õnnetusse sattunud auto, on selgitamisel, nagu ka muud asjaolud. Sündmuskohal on tee kaetud asfaltkattega ning kuiv ja sõidukorras.

Kagu jaoskonna välijuht Taisto Paju ütles, et sündmuskohal avanenud vaatepildi järgi viitavad kõik märgid sellele, et sõiduki kiirus oli lubatust suurem. „Headest teeoludest ja öö- ning hommikutundide hõredast liiklusest hoolimata peaks liiklejad seatud piirkiirusest alati kinni pidama. Kui ka õnnetust mingil põhjusel sellisel juhul vältida ei õnnestu, siis tagajärjed võivad olla vähemtraagilised. Politsei avaldab kaastunnet hukkunu lähedastele,“ sõnas Paju.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Ragne Keisk lausus hommikul veidi pärast kella 9, et esialgu politseil midagi täiendavat veel lisada ei ole. «Asjaolude selgitamiseks alustasime kriminaalmenetluse,» lisas Keisk.

Ka prokuratuuri avalike suhete osakonna nõunik Kairi Küngas lausus reedel, et menetluse käigus selgitatakse välja nii sõiduki kiirus kui ka kõik muud detailid. «Kuivõrd uurimistoimingud on alles alguses, ei ole hetkel täiendavat infot avaldada.»

Lõuna paiku oli lõhutud bussipeatus juba ära koristatud, selle juppe vedas minema veok.

Märksõnad
Tagasi üles