E, 3.10.2022

Näitus «Laulupeo teekond läbi aegade» jõudis Põlvasse

LEPM
Näitus «Laulupeo teekond läbi aegade» jõudis Põlvasse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Näitus «Laulupeo teekond läbi aegade» jõudis Põlva keskväljakule.
Näitus «Laulupeo teekond läbi aegade» jõudis Põlva keskväljakule. Foto: Põlva vallavalitsus

Eesti Rahvakultuuri Keskuse ja MTÜ Tantsupeomuuseumi fotonäitus "Laulupeo teekond läbi aegade" jõudis 3. augustil Põlva keskväljakule.

Põlva Vallavalitsuse poolt võttis näituse vastu abivallavanem Koit Nook, kelle sõnul on öeldud, et eestlased on laulupeo usku. "Laulupidu on meie rahvuslik hingepüha. Laulupidu kinnitab meie usku iseendasse iseseisva kultuurrahvana," lisas ta.

"Esimese laulupeo aegu ja veel pikalt peale seda polnud Eesti riiki olemas. Oli Vene impeeriumi provints, kus saksa mõisnikud valitsesid eestlastest talupoegade üle. Ühislaulmine ja laulupeod said üheks rahvusliku ärkamise tunnustest. Laulupeod aitasid rahvuslikku vaimu hoida ka okupatsiooni ajal," ütles Nook.

"Täna avatav näitus on laulupeo rongkäikudest. Rongkäigud on osa laulu- ja tantsupeo liikumise traditsioonist. Näitus annab kõneka ülevaate, kuidas erinevad riigikorrad ja ajastud on muutnud rongkäigu ilmet," lisas ta viimaks.

Näituse avamisel mängisid muusikat lõõtspillimängija Henrik Hinrikus ja tantsuetenduse esitasid Meie Stuudio tantsulapsed.

Väljapaneku toojad tänasid Põlvamaad erilise avamise eest ning eraldi noori, kes üritusel tantsisid.

Näitus jääb Põlva keskväljakule 18. septembrini ning liigub siis edasi Elvasse. Väljapanek on kõigile tasuta ja seda saab vaatama minna vabalt valitud ajal.

Märksõnad
Tagasi üles