P, 4.12.2022

Keeni Põhikooli direktoriks valiti Peeter Kangur

Lõuna-Eesti Postimees
Keeni Põhikooli direktoriks valiti Peeter Kangur
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Keeni Põhikooli direktor Peeter Kangur.
Keeni Põhikooli direktor Peeter Kangur. Foto: Monika Otrokova

Augustist alustas Valgamaal Keeni Põhikooli direktorina tööd Peeter Kangur, kes pikka aega töötas Pühajärve Põhikoolis loodusteaduste õpetajana ning on ka Otepää vallavolikogu aseesimees ning Tõutsi külavanem.

«Olen veendunud, et meie valda on vaja eriilmelisi põhikoole. Keeni Põhikool ja Pühajärve Põhikooli on kaks omanäolist kooli ja see peaks ka nii jääma,» sõnas Peeter Kangur. «Koolidel peaks säilima omapära, see on minu jaoks väga oluline, ladusaks toimetamiseks peab aga kogu kollektiiv astuma ühte jalga. Esmamulje kooli kollektiivist on väga hea.»

Peeter Kangur on pärit Võrtsjärve mailt. Tartu Ülikoolis bioloogiat õppinuna on ta Eesti Maaülikooli lõpetanud keskkonnaalase doktorikraadiga. Varasemalt on ta töötanud Maaülikoolis teadurina. Pühajärve Põhikoolis on ta töötanud üle 25 aasta.

Koolidirektori ameti kõrvalt on tal plaanis õpetajatööga Pühajärve Põhikoolis esialgu jätkata. «Õpilased palusid, et jätkaksin nendega kuni lõpetamiseni, katsun seda ka teha,» kinnitas Peeter Kangur.

«Peetri näol on Keeni kool saanud omale suure õpetajakogemusega ja perspektiivse ning visioonika juhi,» ütles Otepää vallavanem Jaanus Barkala.

Märksõnad
Tagasi üles