E, 5.12.2022

Põlvamaal startiv patrullvõistlus Must Kotkas läbib kolme valda

BNS
Põlvamaal startiv patrullvõistlus Must Kotkas läbib kolme valda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaitseliidu Põlva maleva patrullvõistlus Must Kotkas.
Kaitseliidu Põlva maleva patrullvõistlus Must Kotkas. Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Kaitseliidu Põlva maleva korraldatav lahingupaari sõjalis-sportlik patrullvõistlus Must Kotkas toimub 26.- 28. augustini Põlva, Räpina ja Kastre valla territooriumil ning see viiakse läbi klassikaline patrullvõistlusena.

Võistlejaid ootab ees erinevaid väljakutseid pakkuv trass, millest jalgsi läbitakse linnulennult umbes 30 kilomeetrit, jalgratastel 13, veesõiduvahendiga 2,5 ja mootorsõidukiga umbes 50 kilomeetrit.

Võistlust läbivad omavahel seotud tegevused ehk üks asi viib teiseni. Ülesannetest tuleb hakkama saada erinevate tegevustega ja probleemide lahendamisega ning on ette teada, et mõningast segadust ja teadmatust saab rajal olema palju. Trassi läbimine on kui pusletükkide kogumine, millest lõpuks selgub lahendus. Ülesannete lahendamine eeldab võistkondadelt analüüsivõimet, otsustamist ja omavahelist kommunikatsiooni ning koostööd.

Võistlusele on osalema kutsutud lahingupaarid ehk kaheliikmelised võistkonnad Kaitseliidu malevatest, Noortest Kotkastest, Kodutütardest ja Naiskodukaitsest, kaitseväest ning tsiviilstruktuuridest.

9. augusti seisuga on osavõtusoovist teada andnud 15 lahingupaari - võistkondi on Harju-, Järva- ja Võrumaalt, Jõgevalt, Tartust, Viljandist ja mujalt Eestist.

Erinevalt paljudest teistest patrullvõistlustest ei kanta Põlvamaal aset leidval rännakul relvi ning võistluse ülesanded pole läbini militaarsed. Kuna võistlejaid on kõikjalt Eestist, on korraldajad seadnud eesmärgi tutvustada osalejatele Põlvamaa vaatamisväärsusi.

Kuidas võistlejad on trassil vastu pidanud, saavad kõik huvilised näha 28. augustil Räpina tuletõrjeväljakul ning esimesed võistkonnad saabuvad orienteeruvalt kell 7, kuid võistlejate edenemist saab juba 27. augusti õhtuhämaruses jälgida ka Mehikoorma piirkonnas asuvates avatud kontrollpunktides.

Märksõnad
Tagasi üles