P, 2.04.2023

Võru võrgusatsiga liitus juba teine jänki

Tomi Saluveer
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võru võrkpalliklubi Barrus sidemängijad (vasakult) Sten Maask, Garrett Zolg ja Maksim Sevtšenko.
Võru võrkpalliklubi Barrus sidemängijad (vasakult) Sten Maask, Garrett Zolg ja Maksim Sevtšenko. Foto: Võru võrkpalliklubi Barrus

Võru võrkpalliklubi Barrus teatas, et klubiga on uueks hooajaks liitunud sidemängija ameeriklane Garrett Zolg. Tegemist on juba teise ameeriklasega, kes Võruga käed löönud.

Võru võrkpalliklubi Barrus teatas kolmapäeval, et nendega on liitunud sidemängijad ameeriklane Garret Zolg, Maksim Sevtšenko ja võrukas Sten Maask.

Zolg on juba teine ameeriklane, kes Võruga käed löönud, kui varasemalt liitus meeskonnaga nurgaründaja Matt Slivinski. Paari nädala pärast 23. sünnipäeva tähistav Zolg on sündinud Californias, kuid esindas Chicago Loyola ülikooli.

Möödunud hooajal oli ta oma (ülikooli)meeskonna parim nii kaitsepallide mängimises (188) kui ka ässade arvestuses (35). Tegemist on 190-sentimeetrise mängija jaoks esimese välishooajaga.

Maksim Sevtsenko (26a, 189cm) mängis eelmisel võrkpalliaastal Eesti Maaülikooli ridades esiliigas, kuid tal on olemas ka meistriliigakogemus, kui kahel hooajal kandis Tartu Bigbanki särki.

Kolmas sidemängija on Võru kohalik mees Sten Maask (30a, 181cm), kellel samuti olemas meistriliigakogemus, kui esindas pikki aastaid tagasi just Võru meeskonda. Võru Spordikoolis treenerina tegutsev Maask jätkab küll Võru duubelmeeskonna eest mängimist esiliigas, kuid vajadusel tuleb esindustiimile appi.

«Soovisime palgata heal tasemel Eesti sidemängijat, kuid meie katsed ebaõnnestusid,» rääkis uute meeste kohta Võru klubi peatreener Oliver Lüütsepp. «Pöörasime pilgud välismaa poole ja erinevate variantide hulgast sai Garretti puhul määravaks ohtlik vasak käsi ja hüppelt serv. Lisaks oli meil võistkonnas veel üks ameeriklane. Kahekesi on neil kodusem esimest hooaega Euroopas veeta.»

Maksim ja Sten on Lüütsepa sõnul esiliigas karastunud mängumehed, kel mõlemal ka varasem meistriliiga kogemus. «Sten jääb klubisiseselt peamiselt küll mängima esiliiga võistkonnas, kuid vajadusel ja võimalusel saab esindusmeeskonnale appi tulla,» lisas peatreener.

Võru on seni sõlminud lepingud veel kuue mängijaga – nurgaründajate Rasmus Meiuse ja Matt Slivinskiga (USA), libero Cris Karlis Lepaga ning temporündajate Jasper Frey, Sten Perilluse ja Mattias Rahuojaga.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles