K, 8.02.2023

Rõuges jääb tänavanimi muutmata

Gretel Juhansoo
, suvereporter
Rõuges jääb tänavanimi muutmata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rõuge vallavanem Britt Vahter rõhutas, et küsimus oli arutamist väärt.
Rõuge vallavanem Britt Vahter rõhutas, et küsimus oli arutamist väärt. Foto: Arvo Meeks

Mõne aja eest anti Rõuge valla kodulehel teada, et vallavolikogule on esitatud taotlus muuta Metsa tänava nime, millele sooviti ennistada väidetavalt ajalooline kohanimi Vabaduse tänav.

5. augustini ootas vallavalitsus kohalike arvamusi. Nüüd on otsustatud, et tänava nimi jääb muutmata, kuna selgus, et tegu ei ole selle ajaloolise nimega ning ka Metsa tänava elanikud ei olnud nime muutmisega nõus, ütles Rõuge valla maaspetsialist Heidi Normann.

Vallavanem Britt Vahter selgitas, et nime muutmise ettepanek tuli valla elanikult, kes põhjendas seda sooviga taastada Vabaduse tänava nimi. Ettepanek saadeti avalikule arutelule. Tuli välja, et mõne nüüdsel Metsa tänaval paikneva maja aadress oli küll Vabaduse, kuid tänavat kui sellist samas kohas pole olnud.

Vabaduse tänav oli Eesti Vabariigi okupeerimise eel praegune Haanja maantee, mis algab Ala-Rõuges Suurjärve ääres ning möödub kirikust ja Vabadussõja ausambast. «Metsa tänava elanikud, ütlesid avaliku väljapaneku käigus, et nad ei soovi tänavale Vabaduse nime. Sellega ka lõpetasime arutelu,» lausus vallavanem.

Märksõnad
Tagasi üles