Puka öölaulupidu tuleb juubelihõnguline

Maarius Suviste
, reporter
Copy
Traditsiooniline Puka öölaulupidu leiab sedapuhku aset juba 15. korda.
Traditsiooniline Puka öölaulupidu leiab sedapuhku aset juba 15. korda. Foto: Arvo Meeks

Valgamaal Pukas peetakse reedel traditsioonilist öölaulupidu, kus seekord astub kooride eeslauljana üles Gerli Padar. Pidu jätkub simmaniga.

Tänavune Puka öölaulupidu pealkirjaga «Me pole enam väikesed» on juubelihõnguline. «Laulmine on alati olnud üks osa eestlaste pärimuskultuurist. Juba 15 aastat on meie kogukond hoidnud au sees koorilaulu, ühislaulmist ja muusikat,» ütles Puka kultuurimaja kultuurikorraldaja Katrin Uffert.

Tema sõnul on peo korraldajate peamine eesmärk väärtustada ja hoida rahvakultuuri, võimaldada kogukondlikku kultuuritegevust, luua head tingimused kultuuriinimestele tegutsemiseks ja laiendada kultuuris osalejate ringi. «Eriti on see oluline sellisel keerulisel ajal, kus me praegu elame,» ütles Uffert.

Lauljad aitasid repertuaari kokku panna

Tänavu tegid korraldajad üleskutse lauljatele ja lauluhuvilistele osaleda juubelilaulupeo repertuaari koostamisel. Soovijatel oli võimalik pakkuda kavva oma lemmiklugu, mida võiks augustikuisel öölaulupeol kuulda ja kaasa laulda.

«Juubelisündmust oleme otsustanud tähistada väärikalt,» ütles korraldaja Katrin Uffert. Kooride eeslauljaks on kutsutud populaarne ja rahvalemmikust artist Gerli Padar. Koore ja soliste saadab bänd Horoskoop.

Katrin Uffert, Puka kultuurimaja kultuurikorraldaja

«Suur rõõm on kohata endisi elanikke just öölaulupeol, sest siis leitakse võimalus naasta kodupaika, et külastada oma sugulasi ja kohtuda sõpradega.»

Et iga külaline saaks laulda koos kooride ja solistidega, võimaldavad korraldajad kõigil soetada endale juubelilauliku. «Öölaulupidu saab nimetada tõeliseks üheks kõige suuremaks ja lemmikumaks sündmuseks Pukas ja üldse Lõuna-Eestis. Sel päeval kogunevad Puka kultuurimaja parki nii eakad kui noored,» lisas kultuurikorraldaja.

«Suur rõõm on kohata endisi elanikke just öölaulupeol, sest siis leitakse võimalus naasta kodupaika, et külastada oma sugulasi, kohtuda sõpradega ning osaleda peol.»

Uffert märkis, et huvi peo vastu kasvab iga aastaga ning seda saab öelda mitte ainult koorilauljate arvu, vaid ka pealtvaatajate kohta. Tänavu on oodata laulukaare alla umbkaudu 150 lauljat.

Pidu jätkub simmaniga

Kuna tänavu on juubeliaasta, siis pidu viimase lauluga otsa ei saa. See jätkub simmaniga, mis tõmbab tuurid üles pärast kontserdi lõppu kultuurimaja pargis ümber lõkkeplatsi, kus pidulised saavad lustida keskööni. Sellega annavad korraldajad võimaluse koorilauljatele tähistada suurt sündmust, tantsida ja nautida meeldivat suveõhtut. Simmani tõmbab käima ansambel Starter.

«Pidu on tasuta ja ootame kõiki!» kutsus korraldaja 19. augustil kell 20 algavale peole. «See sobib igas vanuses ja rahvusest inimestele, kes hindavad meie laulutraditsioone.»

Sündmust korraldab Puka kultuurimaja ning toetavad ühendasutus Otepää Kultuurikeskused, Otepää vallavalitsus ja Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp. Peo patroon on Puka öölaulupeo algataja Helgi Pung.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles