Rahasüst aitab võrku tulla 4500 päikesenergiatootjal

LEPM
Copy
Päikesepaneelid. Pilt on illustratiivne.
Päikesepaneelid. Pilt on illustratiivne. Foto: Elmo Riig / Sakala

Elektrilevi kinnitusel aitab riigilt saadav kaheksa miljoni euro suurune rahasüst võrgu arendamiseks liituda elektrivõrguga ligi 4500 uuel päikeseenergiatootjal.

Elektrilevi juhatuse esimehe Mihkel Härmi sõnul on lisaeelarvest eraldatud raha väga oluline samm rohepöörde toetamisel ja mikrotootjate võrku ühendamisel. See rahasüst parandab võrgu töökindlust ja toob juurde täiendavaid liitumisvõimsusi juba käesoleval aastal.

"Koos omaosalusega investeerib Elektrilevi rohepöörde kiirendamiseks 16 miljonit eurot. Uuendatakse 500 kilomeetrit elektriliine ja luuakse mikrotootmise võimekust 4500 majapidamise tarbeks. Võrgu tugevdustöid teostatakse rohkem kui 20 asukohas. Tööd on planeeritud näiteks Märjamaa, Rapla, Võru, Saue, Maardu ja Jõhvi piirkonda, aga lisaks veel mitmele poole Eestisse,“ kommenteeris Härm.

„Elektrilevi eesmärk on tagada elektrivõrguga liitumise võimalus kõikjal Eestis, et kõik majapidamised ja ettevõtted saaksid minna sujuvalt üle taastuvenergiale. Selleks investeerib Elektrilevi iga-aastaselt ligi 100 miljonit eurot. Eelmisel aastal tehtud arvutuste järgi oleks protsessi kiirendamiseks vaja lisainvesteeringuteks lähiaastatel täiendavalt 55 miljonit eurot,“ lisas Härm.

Elektrilevi pingutab igapäevaselt selle nimel, et võimaldada rohepöörde elluviimine. Juba praegu on Elektrilevi võrgus rohkem kui 12 000 elektritootjat, koguvõimsusega 550 MW.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles