R, 9.12.2022

Saksamaa hävitajad teevad Eesti õhuruumis madallende

LEPM
Saksamaa hävitajad teevad Eesti õhuruumis madallende
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saksamaa hävitajad teevad madallende ka Lõuna-Eestis.
Saksamaa hävitajad teevad madallende ka Lõuna-Eestis. Foto: Kaitseväe peastaap

16.-20. augustil teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende Ämari lennubaasis teenivad Saksamaa õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon. Madallennud toimuvad Lõuna- ja Kesk-Eestis madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad mitte madalamal kui 152 meetrit kell 10.00 kuni 17.00. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel Transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Märksõnad
Tagasi üles