E, 20.03.2023

Võrus sündis augusti kuumarekord

Tomi Saluveer
, reporter
Võrus sündis augusti kuumarekord
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tamula rand.
Tamula rand. Foto: Tomi Saluveer / Lõuna-Eesti Postimees

Laupäeval küündisid termomeetrinäidud Eestis 27-31 kraadini. Kõige rohkem sooja mõõdeti keskkonnaagentuuri andmetel Võrus, kus oli 31,3 kraadi. Nii hilja augustis pole Eestis nii kõrget temperatuuri veel mõõdetud.

Kuigi näidud olid praeguse aja kohta rekordiliselt kõrged, siis augusti viimastel päevadel pöörab ilm siiski jahedaks.

Kui esmaspäeval on oodata veel üsna suvist ilma, siis kahel viimasel augustipäeval taandub päevane õhusoe juba varasügiseseks ja on oodata vihmasadu.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu esmaspäeva lääne pool selgem, Ida-Eestis aga vahelduva pilvisusega ilm. Kohati võib sadada hoovihma. Puhub idakaaretuul 2-7, hommikul põhjarannikul kuni 10, puhanguti 13 m/s. Sooja on 13-18, rannikul kuni 21 kraadi. Esmaspäeva päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma ja on äikeseoht. Puhub kirde- ja põhjatuul 2-7, saartel ja põhjarannikul kuni 10, puhanguti 14 m/s. Sooja on 20-26, Lõuna-Eestis kuni 28 kraadi.

Teisipäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikeseoht. Puhub kirde- ja põhjatuul 3-8, saartel ja põhjarannikul kuni 10, puhanguti 14 m/s. Sooja on 12-17 kraadi. Teisipäeva päeval on Lääne-Eestis on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab hoovihma. Ida pool on pilvisem ja vihmahooge laialdasemalt ning võib olla ka äikest. Puhub põhjakaaretuul 5-10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 17-21 kraadi.

Kolmapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma. Puhub põhjatuul 5-10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 8-13, rannikul kohati 16 kraadi. Kolmapäeva päeval on pilves selgimistega ilm ja sajab hoovihma. Puhub põhjatuul 5-10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhtul tuul veidi nõrgeneb. Sooja on 14-18 kraadi.

Märksõnad
Tagasi üles