KIRI: Jätkan võitlust koolitoidu toetuse nimel

, Riigikogu liige (Sotsiaaldemokraatlik Erakond)
Copy
Ivari Padar.
Ivari Padar. Foto: Mihkel Maripuu

Hea, et uus valitsus on hooga tööle hakanud. Eriti just keerulistel aegadel on võimuvaakum lubamatu. Koalitsiooniläbirääkimised olid pikad ja kirglikud, uue valitsusleppega võib aga rahul olla.

Tõsine samm on suund hakata rohkem toetama hooldekoduteenuseid. Lõppeesmärk on, et hooldekodukoht oleks kättesaadav pensioni eest. Planeeritud 40 miljonit korraga seda auku, mis on pensioni ja kohatasu vahel, ära ei kata, aga oluline põhimõtteline edasiminek see kindlasti on.

Tulumaksuvaba miinimumi tõus alampalga ehk 654 euroni jätab keskmise ja madalama sissetulekuga inimestele igal aastal kätte 372 eurot rohkem kui varem. Lastetoetuse tõus 80 euroni ja üksikvanema toetuse neljakordistamine 80 euroni annab aga lastega peredele enam kindlustunnet.

Oluline on, et rakendatakse hinnalage nii elektrile, keskküttele kui gaasile.

Samuti on kiiduväärt, et suureneb ülikoolide rahastamine. Antakse hoogu ka eluasemete ehitamisele väljaspool suurlinnu.

Põllumajanduse niinimetatud sinise kütuse puhul jätkub aga miinimumaktsiisi määra kasutamine.

Paraku jäi esialgu tõstmata koolitoidu toetus. Pean väga oluliseks, et koolitoit ei kaotaks hinnatõusu tõttu kvaliteeti, oleks tervislik, maitsev ja võimalikult koolilähedase päritoluga. Teen omalt poolt kõik, et järgmise aasta eelarves koolitoidu toetuse tõus sees oleks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles