Põlvamaa jalgpallikoondis võitis Pärnumaad

Põlvamaa esindus maavõistlusmängus Pärnumaaga.
Põlvamaa esindus maavõistlusmängus Pärnumaaga. Foto: Annika Aust/Jk Lootos

Põlvas Lootospargi staadionil kohtusid maavõistlusmängus Põlva- ja Pärnumaa jalgpallikoondised.

Kohtumine algas paremini põlvamaalastele, sest mängu asuti Erki Mõttuse tabamusest juhtima juba teisel mänguminutil. Kuigi viis minutit hiljem suutis Pärnumaa tänu Madis Moosi tabamusele seisu viigistada, läks võõrustaja juba avapoolajal oma teed. Mõttuse teine ja Temari Nuuma kaks tabamust tegid vaheajapausiks skooriks 4: 1.

66. minutil kasvatas Põlvamaa eduseisu Markus Lina. Matši viimasel minutil õnnestus mõlemal meeskonnal veel üks värav lüüa. Pärnakate poolt oli resultatiivne Moos ja Põlvamaa poolt pani kohtumisele punkti Erik Listmann. Lõpuvile kõlades näitas seis tablool 6: 2 Põlvamaa kasuks.

Traditsioonilisi Eesti maavõistlusi korraldab Eesti Jalgpalli Liit alates 2012. aastast. Turniirisüsteem näeb ette, et 15 maakonna ja pealinn Tallinna esindused kohtuvad omavahel kahel korral ning seni on peetud kaheksa vooru.