Valgamaa mängis Tallinnaga jalgpallis viiki

Eesti maavõistlustel Tehvandi staadionil kohtusid Valgamaa ja Tallinna koondised. Foto: EJL

Eesti maavõistlustel peeti kuues tänavune vastasseis, kui Tehvandi staadionil kohtusid Valgamaa ja Tallinna koondised. Sündmusterohke mäng lõppes 2:2 viigiga.

Põnev kohtumine algas edukamalt Tallinna meeskonna jaoks, sest 26. minutil asuti tänu Rasmus Kuberi tabamusele juhtima ning neli minutit hiljem tõi kaheväravalise edu tabloole Gregor Wahl.

Teisel poolajal teenis aga lühikese vahega kaks kollast kaarti Vahur Kiis, mis tähendas, et Tallinnal tuli mängida ühemehelises vähemuses. Sellest sai Valga ka indu juurde, sest kaks minutit pärast eemaldamist avas nende väravate arve Ilja-Andris Uspehov ning mängu lõpuminutitel viigistas Raul Lehismets. Kohtumine lõppes 2:2 viigiga.

Valgamaa viigivärava autori Raul Lehismetsa sõnul oli esimesel poolajal probleeme kaitsefaasis, ent teisel kolmveerandtunnil saadi mängu ka ise rohkem sisse. "Eks mängisin oma paarilistega kaitses esimest korda ja paar meie rumalat viga karistas vastane ära - poolaeg 0:2. Teisel poolajal suutsime ise vastasele surve peale panna. Nende punane kaart tekitas meile variante juurde, suutsime kaks tagasi lüüa ja sealt see viigipunkt tuli," võttis Lehismets mängu kokku. Maavõistluste kontseptsioon Lehismetsale väga meeldib. "Alati on väga äge olnud pundiga kokku tulla ja mängida ühes võistkonnas nendega, kelle vastu muidu liigas võistled," lisas Lehismets.

Tallinna koondise mängiv treener Vahur Kiis jäi samuti mänguga rahule. "Iseenesest oleksime võinud esimese poolajaga mängu ära otsustada, aga poisid pingutasid hästi. Arvestades meeskonna komplekteerimisega kaasnenud probleeme võib täiesti rahule jääda - kõik, kes olid, võitlesid lõpuni välja. Usun, et tulemus oli õiglane," rääkis Kiis. "Usun, et kõik nautisid. Suurepärane väljak, suurepärane vastuvõtt, suurepärane ilm - mida rohkemat amatöörjalgpallur veel soovida võiks!" lisas Kiis.

Tehvandi staadionil toimunud vastasseisu peakohtunik oli Rain Tölpus, keda abistasid äärtel Ahti Lepp ja Gert Laas.

Mängu protokoll:

3. septembril kell 14.00 Tehvandi staadionil

VALGAMAA - TALLINN 2:2 (0:2)

Väravad: 72. Ilja Andris Uspehov, 86. Raul Lehismets - 26. Rasmus Kuber, 30. Gregor Wahl

Hoiatused: 37. Raido Luhaorg, 59., 60. Vahur Kiis

Eemaldamine: 60. Vahur Kiis

Valgamaa: 17-Ermo Ojaste, 4-Aleksei Kušnarjov, 5-Reimo Paidra, 14-Sander Rõivassepp, 19-Alvar Kasak, 15-Joonas Horn, 27-Raul Lehismets, 8-Priit Lehismets (70. 3- Ilja-Andris Uspehov), 6-Juhan Kondike (70. 21-Karl Martin Raid), 2-Dmitri Andreitšuk, 13-Inno Tuhkanen (46. 11-Daniel Tiivel)

Varus: 1-Marcus Säinas, 7-Martin Raid, 21-Karl Martin Raid, 11-Daniel Tiivel, 3-Ilja-Andris Uspehov

Tallinn: 1-Rihard Meesit, 22- Vahur Kiis, 20- Kevin Krünvald, 17- Jaagup Esta, 18- Tanel Kiisküla, 12- Rasmus Kuber, 13- Väle Võlma, 14- Kaspar Kubber, 4- Raido Luhaorg, 19- Gregor Wahl, 8-Allan Soomets (81. 9-Rain Tasane)

Varus: 9-Rain Tasane