P, 25.09.2022

Eesti lõpetas kuuepäevasõidu 12. kohal

Lõuna-Eesti Postimees
Eesti lõpetas kuuepäevasõidu 12. kohal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sõmerpalu klubi sõitja Veiko Rääts tänavusel Paikuse
enduurovõistlusel
Sõmerpalu klubi sõitja Veiko Rääts tänavusel Paikuse enduurovõistlusel Foto: Helen Urbanik/Emf

Eesti rahvuskoondis lõpetas edukalt Prantsusmaal rahvusvahelise enduuro kuuepäevasõidu (ISDE). Rahvuskoondis sai 12. koha, Hendrik Talviku võttis oma krossisõidus stardivõidu.

Lõpukross sõideti vastupidises järjekorras kui senised viis võistluspäeva. Kui muidu startisid rahvuskoondise liikmed hommikul esimestena ja klubide sõitjad viimastena, siis nüüd olid klubimehed esimesena stardis ning rahvuskoondiste sõitjad said hommikul pisut kauem puhata.

Hendrik Talviku (E2 klass) ja Jüri Triisa (E3) olid esimestena stardis, minnes 1,2 kilomeetri pikkusele rajale poole nelja ajal. Kohe järgmises sõidus olid stardijoonel Sõmerpalu motoklubi mees Veiko Rääts (E1) ja Priit Biene (E2).

Koondise uustulnuk Talviku üllatas kõiki stardivõiduga ning suutis pea poole üheksa ringi pikkusest võidusõidust ka esikohal püsida. Finišisse jõudis ta siiski teisena ning tema järel finišeerus Triisa.

Järgmises sõidus rajale läinud Bienel ja Räätsal oli vaja leida lõpplahendus omavahelisele maavõistlusele. Enne starti juhtis Biene Räätsa ees 10 sekundiga. Kuid krossil sai ta parema stardi ja rebis Bienest umbes kümmekond sekundit ette.

Bienet blokeeris kitsal rajal kohe esimestes kurvides üks konkurent ning ta sõit ei kulgenud kõige paremini. Lõpuks oli Rääts Bienest vaid 0,9 sekundit kiirem ehk kuuepäevase, ligi 40 tundi katseid ja sadu kilomeetreid väldanud võistluse lõpuks oli vahe kahe eestlase vahel õhuke kui juuksekarv.

Kõige kiirem eestlane oli viimasel võistluspäeval Talviku, kes oli üldarvestuses koguni 64., talle järgnes Triisa 65. kohal ning Rääts oli 103. ja Biene 118.

Kõik sõitjad olid pärast pikka katsumust väsinud, kuid väga rahul. Nad olid uhked selle üle, et nii ise kui ka rattad tervelt finišisse jõudsid ning eestlasele harjumatul maastikul võisteldes edukalt toime tulid. Katsed olid rasked, kuid põnevad ja ülesõidud imeilusad. Kuid kuna need olid ka parajalt keerulised, ei saanud kauneid vaateid siiski liialt nautima jääda.

Kuue päeva kokkuvõttes mahtusid Rääts ja Biene saja kiirema sõitja hulka. Rääts oli 96. ja Biene 97., Talviku lõpetas 107. kohal ja Triisa 110. kohal. Meeskondadest oli Eesti tänavu 12. kohal.

Märksõnad
Tagasi üles