Põlvamaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Uue ilme saanud korvpalliplats
Uue ilme saanud korvpalliplats Foto: Põlva vallavalitsus

Lõppesid Põlva palliplatsi uuendustööd

Põlvas Metsa 11 asuva korvpalliplatsi uuendustööd jõudsid lõpule.

Nende käigus paigaldati platsile uus asfaltkate, vahetati korvpallilauad ja uuendati platsi märgistus. Tööd läksid koos käibemaksuga maksma 37 198,56 eurot.

Tööd tellis Põlva vallavalitsus, neid tegi KMG OÜ. LEPM

Lastele koguti rekordiline hulk koolitarbeid

Kaubanduskeskustes üle Eesti koguti augusti keskel taas koolitarbeid lasterikastele peredele. Lõuna-Eestis tegeles sellega lausa viis organisatsiooni.

Tartu Pereliit kogus seejuures rekordilised 11 352 koolitarvet. Tegu on Eesti vanima ja suurima lasterikkaid peresid koondava kogukonnaga, kuhu kuulub kokku ligi 770 suurperet Valga-, Põlva-, Tartu-, Jõgeva- ja Ida-Virumaalt.

Samuti kogusid Lõuna-Eestis koolikaupu Põlvas registreeritud MTÜ Kagu-Eesti Lasterikkad (1549 ühikut), MTÜ Põlvamaa Lasterikkad (2950), Valgamaa lasterikaste perede ühing (2687) ja MTÜ Võrumaa Lasterikkad (2214). JAAN RAPP

Räpinas on avatud vaktsineerimiskabinet

Räpina tervisekeskuses on esmaspäevast reedeni avatud vaktsineerimiskabinet. Seal saab end vaktsineerida koroonaviiruse vastu.

Soovitatav on kabinetti tulekuks end ette registreerida, aga võib tulla ka ette registreerimata. Registreerida saab digiloo portaalis. Kaasa palutakse võtta isikut tõendav dokument.

Kasutusel on Pfizer/BioNTechi vaktsiin Comirnaty.

Alates 12. septembrist saavad vaktsineerida ka lapsed, alla 16-aastastel on vajalik vanema luba või vanem kaasa võtta. LEPM

Kaitsesüsti sai 964 koera ja kassi

Põlva-, Valga- ja Võrumaal läbi viidud kampaania käigus vaktsineeriti augusti lõpus 407 koera ja 277 kassi.

Põlvamaal vaktsineeriti 159 looma: 70 kassi ja 89 koera. Valgamaal sai süsti 134 looma (56 kassi ja 78 koera) ja Võrumaal 391 looma (151 kassi ja 240 koera).

Põllumajandus- ja toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaolu osakonna nõuniku Maarja Kristiani sõnul olid loomaomanikud väga teadlikud vaktsineerimise olulisusest. «Paljud inimesed tulid oma lemmikuga kohale juba mitmendat korda ning väljendasid heameelt, et nende lemmikloom sai kaitsva süsti.»

Sel aastal on PTA algatusel üle Eesti kokku vaktsineeritud 1941 lemmikut koostöös omavalitsuste, volitatud ja kaasatud loomaarstide ning loomakliinikutega.

Marutaud ohustab nii loomi kui ka inimest, haigus lõpeb surmaga. Inimesed nakatuvad eelkõige koerahammustuse tulemusel. LEPM

Tagasi üles