P, 25.09.2022

Obinitsas tuleb Kauksi Ülle juubelikonverents

LEPM
Obinitsas tuleb Kauksi Ülle juubelikonverents
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kauksi Ülle
Kauksi Ülle Foto: Urmas Luik

Võru Instituut ja Kauksi Ülle korraldavad 23.–24. septembril kirjaniku 60. sünnipäeva puhul kahepäevase konverentsi, kus lisaks ettekannete kuulamisele saab vaadata kahte teatrietendust, uut luulekogu, tekstiilinäitust ja nautida piduõhtut.

Esimese päeva ettekanded toimuvad kObinitsa külakeskuses. Kõnelevad Andreas Kalkun, Taive Viiding, Renate ja Karl Pajusalu ja Ene Paaver, teemadeks Kauksi Ülle keeled, tema looming rahvaluule aspektist vaadelduna ja näitelooming.

Toimub Kauksi Ülle uue luulekogu «Vaest lätt üle» esitlus.

Õhtul on Obinitsa külakeskuses Kauksi Ülle loomingu ainetel valminud näitemäng «Kolm hinnapakmist» Tallinna Võru seltsi näitetrupi Tungõl ja lauluansambli Liiso esituses. Seto ateljee-galeriis etendub õhtul Kauksi Ülle «Nigu nõidus», mida mängib Obinitsa Uus Teater.

Laupäeval kõnelevad teiste seas Heie Treier, Mare Kõiva, Mart Velsker, Ave Mattheus, Ott Kilusk, Hipp Saar, Urmas Kalla, Nele Reimann, Jaak Prozes, Hannu Oittinen ja Marju Kõivupuu. Teemade hulgas on kirjandus, rahvaluule, kunst, võru keele olukord Nõukogude Eesti koolis, läänemeresoome keelte väljasuretamine, etnofuturism kui kultuurilise uuestisünni mõtteviis, Kauksi Üllega seotud mälestused jpm.

Päeva lõpetab peoõhtu, kus esinevad Baaba ja Ka ning duo Kadri G. Laube ja Ago Niglas. Vahepeal näitab Ülle galeriis ainulaadset seto tekstiilikogu.

Konverentsi ettekannete osa ja Tallinna Võru seltsi etendus toimuvad Obinitsa külakeskuses (koolimaja), teised õhtused ettevõtmised Seto ateljee-galeriis.

Ettekanded ja peoõhtu on osavõtjatele tasuta, kõik huvilised on oodatud.

Konverentsi «Kauksi Ülle 60» mõlemast ettekandepäevast tehakse ka veebiülekanne, mille üks kanal on Facebook.

Märksõnad
Tagasi üles