Päevatoimetaja:
Mati Määrits

Ligi 1900 ajateenijat lõpetas sõduri baaskursuse

Copy
Pidulikul rivistusel.
Pidulikul rivistusel. Foto: Ott Aro/kaitsevägi

Ligi 1900 ajateenijat andsid täna pidulikel rivistustel kaitseväe erinevates väeosades üle Eesti sõdurivande, mis tähistas juulis teenistust alustanud võitlejate sõduri baaskursuse lõppu.

2. jalaväebrigaadis vandus täna hommikul Eestile truudust ligi 390 sõdurit. „Sõduri baaskursuse jooksul õppisid sõdurid lisaks baasoskustele tegutsema meeskonna liikmena ning kasvatasid enesekindlust, saades jagu paljudest raskustest. Kõik õpitu ja kogetu on äärmiselt oluline järgmistel kursustel läbi ajateenistuse ning edasisel reservteenistusel,“ ütles 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Mati Tikerpuu.

Sõdurivandega tõotab kaitseväelane jääda ustavaks demokraatlikule Eesti Vabariigile ja tema põhiseaduslikule korrale, kaitsta Eesti Vabariiki vaenlase vastu kogu oma mõistuse ja jõuga, olla valmis ohverdama oma elu isamaa eest ning pidada kinni kaitseväe distsipliinist. Truudusetõotuse annavad ajateenijad pärast sõduri baaskursuse lõpetamist. Sõduri baaskursus on ajateenistusse kutsutud sõduri jaoks esmatasandi õpe, kus värsketele kaitseväelastele antakse üksikvõitleja teadmised ja oskused.

Sõduri baaskursus lõpeb eksamiga, mille käigus kontrollitakse õppurisõdurite teadmisi ja oskusi nii teoreetiliste testidega kui praktiliste harjutuste käigus, kus on vaja lahendada erinevaid ülesandeid nagu tulepositsiooni valik, maskeerimine, vahemaade mõõtmine, esmaabi andmine ja miinide paigaldamine. Samuti kontrollitakse sõdurite vastupidavust rännakuga, mille kogupikkus on erinevates väeosades kuni 50 kilomeetrit.

Ajateenistuses saadud teadmised on ettevalmistus teenistuseks reservis ja reservteenistuse lahutamatu osa. Praegu aega teenivate naiste ja meeste väljaõppetsüklid lõppevad 2022. aastal suurõppusega Siil, mille järel arvatakse nad reservi.

Märksõnad

Tagasi üles