Järvede jooks meelitas starti ka välismaalasi

Jooks sai teoks juba 39. korda.
Jooks sai teoks juba 39. korda. Foto: Ülav Neumann/Tõrva Vallavalitsus

Tõrva järvede jooks meelitas vallavalitsuse hoone ette starti jooksusõpru mitmelt poolt üle Eesti ja isegi sealtpoolt riigipiiri – Lätist.

Kõige väiksemaid osalejaid oli sajameetrisel Tillujooksul kokku 33. Selle jooksu vanusegruppides tulid võitjateks Lille-Liis Saks Valga vallast, Ramos Suur Tõrvast, Frank Hansmann Viljandist ja Marjanne Tammekivi Otepäält.

Minijooksus oli vaja läbida 600 meetrit ja seal oli võistlejaid 34. Tüdrukute nooremas vanuseklassis võidutses Melinda Kübar Elvast ning vanemas Kiara Sööt Tallinnst. Poiste seas krooniti võitjateks Hugo Hansmann Viljandist ja Rihards Jemsts Smiltenest.

Võitsid pika puuga

Noortejooksu distants oli 1,6 kilomeetrit ning siin edestasid vanuseklasside võitjad teisi pika puuga. Eriti avaldas muljet tüdrukute U12 vanusegrupi võitja tulemus 6.16,7, mille jooksis välja Una Pērkone Lätist Smiltenest. Täpselt sama ajaga lõpetas U14 vanuseklassi tüdrukute võitja Mia Lii Kaigas Viljandist. Poiste vanuseklasside võitjad olid Robert Raak Otepäält ja Krismar Koor Võrust. Kokku lõpetas distantsi 21 osalejat.

Tõrva meestest jooksis kiireima aja välja M18 vanuse-klassis võistelnud Romet Kivi.

Traditsiooniline põhijooks ümber Tõrva linna järvede oli 9 kilomeetrit pikk ja sai stardi 52 võistlejaga.

Võitjaks tuli Keio Kits Viljandist ajaga 30.46,8. Naiste parim oli kolmel korral Eestit suusatamises olümpiamängudel esindanud ja neljal korral Eesti parimaks naissuusatajaks valitud 42-aastane Tatjana Mannima, kelle lõpuajaks märgiti 39.04,1.

Tõrva jäi kolm esikohta

Vanuseklasside arvestuses suudeti põhijooksus jätta Tõrva kolm esikohta. N18 parimana ja Tõrva kiireimana lõpetas Bianka Uhtjärv, naiste klassis oli parim Heleri Rebane ja meeste M60 klassis Aivar Lillipuu. Tõrva meestest jooksis kiireima aja välja M18 vanuseklassis võistelnud Romet Kivi.

Teiste vanuseklasside parimad olid Tatjana Mannima (N40, Otepää), Heldi Kaares (N50, Valga), Aija Lace (N70+, Valka), Morten Siht (M18, Viljandi), Keio Kits (meeste klass, Viljandi), Margus Koor (M40, Võru), Vello Lillipuu (M50, Türi) ja Ants Kuusik (M70+, Viljandi).