Võrumaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Lindora laat kaks aastat tagasi
Lindora laat kaks aastat tagasi Foto: Arved Breidaks

Lindora laat tuleb eelregistreerumiseta

Võru vallas 28. oktoobril peetaval Lindora laadal tänavu kauplejatele etteregistreerimist ei tule. Need, kes parkinud oma transpordivahendi Lindora küla maanteede äärde enne 26. oktoobrit, paigutatakse müügikohtadele viimasena.

Müügikohtadele paigutatakse müüjaid elavas järjekorras 27. oktoobri pärastlõunal ja õhtul ning 28. oktoobri varahommikul. LEPM

Vanad rattad lähevad õppebaasis ringlusesse

Võrumaa kutsehariduskeskuses on käivitumas jalgrataste ringmajandus. Õpilased teevad korda 25 vana ratast, mida hakatakse kasutama kooli õppebaasis.

«Kuna üks eesmärk on anda uus elu seisma jäänud jalgratastele, kutsume inimesi üles oma vanad rattad meile tooma. Selleks korraldame 12.–16. septembrini oma peamaja ees rataste kogumise nädala,» selgitas projektijuht Artur Eliste.

Jalgrattaid taastavad kutsehariduskeskuse õpilased. «Kuna sellest saavad kasu eelkõige õpilased, kes õppebaasis ühiselamu, peamaja, tehnomaja ja ehitusmaja vahel liiguvad, soovime neid kaasata võimalikult palju,» lisas Eliste.

Praegu liigub valdav osa õpilasi ja kooli töötajaid õppebaasis jala või isiklike autodega. Seega on ühiskasutuses jalgrataste olemasolu ajavõit jalgsi liiklejatele ning kütuse ja keskkonna säästmine mootorsõidukite kasutajatele.

Kooli õpilastele, töötajatele ja õpetajatele suunatud rattaringlus on kavas avada 2023. aasta kevadest. LEPM

Loometalgud saavad teoks juba kuuendat korda.
Loometalgud saavad teoks juba kuuendat korda. Foto: Arved Breidaks

Kaheksa talgumeeskonda otsivad liikmeid

Tänavustel «Vunki mano!» loometalgutel on teemasid 11, neist 10 pääsevad aruteludele. Loometalgutele pääsevad ideed, mille meeskonnad täituvad esimesena.

Teemad, mille arutamiseks veel meeskonda koos pole, on järgmised: «Tagurpidi Antsla», «Koostöö ja meie-tunde tugevdamine Võru vallas», «Koostöö vaba aja tegevuste pakkumisel», «Kagu-Eesti 2035 – kas ikka veel soovitav elukoht?», «Lastesõbralik Võru linn (Võru maakond)», «Omavalitsuste arendusideede pank», «Sõltumatu tugispetsialist koolinoortele» ja «Tuleviku toit».

Korraldajad ootavad meeskondadega liitujaid loometalgute kodulehel.

Arvult juba kuuendad «Vunki mano!» loometalgud leiavad aset 23.–24. septembril Värska gümnaasiumis. LEPM

Tagasi üles