K, 7.12.2022

Inimesed kasutavad ühistransporti rohkem kui mullu

BNS
Inimesed kasutavad ühistransporti rohkem kui mullu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ühistransporti kasutati selle aasta esimeses pooles rohkem kui mullu, kuid koroonaeelsete numbriteni on veel palju minna. Foto on illustreeriv.
Ühistransporti kasutati selle aasta esimeses pooles rohkem kui mullu, kuid koroonaeelsete numbriteni on veel palju minna. Foto on illustreeriv. Foto: Marko Saarm

Poole aastaga tehti Eestis ühistranspordiga ligi 74 miljonit sõitu.

Statistikaameti andmetel tehti tänavu jaanuarist juunini Eestis ühistranspordiga kokku ligi 74 miljonit sõitu, mida on 17 miljoni võrra rohkem kui mullu samal perioodil.

Kuigi tänavu esimese poole aastaga tehti ühistranspordiga 29 protsenti sõite rohkem kui möödunud aastal sama ajaga, on seda siiski 34 protsenti vähem kui koroonaeelsel 2019. aastal, teatas BNSile statistikaamet. Toona tehti poole aastaga ühistranspordiga 112 miljonit sõitu.

Enamik sõitudest Eesti ühistranspordiga tehakse linnaliinidel. Selle aasta esimeses pooles sõideti linnaliinibussidega üle 42 miljoni korra, lisaks tehti Tallinna trammide ja trollidega 11,4 miljonit sõitu.

Kolm aastat tagasi, 2019. aasta esimesel poolel tehti aga ligi 66 miljonit sõitu linnaliinibussidel ja ligi 21 miljonit korda sõideti trammide ning trollidega.

Märksõnad
Tagasi üles