N, 2.02.2023

Vallavolikogu otsustas hooldekodu kinni panna

Maarius Suviste
, reporter
Vallavolikogu otsustas hooldekodu kinni panna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põlva vallavolikogu otsuse järgi on Ahja hooldekodu uuest aastast kinni pandud.
Põlva vallavolikogu otsuse järgi on Ahja hooldekodu uuest aastast kinni pandud. Foto: Maarius Suviste

Põlva vallavolikogu otsustas neljapäevasel istungil sulgeda uuest aastast Ahja hooldekodu.

«Volikogu oli ühehäälselt sulgemise poolt,» ütles Põlva vallavalitsuse avalike suhete spetsialist Annely Eesmaa.

Põlva abivallavanem Koit Nook on öelnud, et senine hooldekodu asukoht kortermajas on sobimatu kvaliteetse hooldusteenuse osutamiseks, pealegi on hoone amortiseerunud. «Seal on ainult 13 kohta, mis tähendab, et väga ebaefektiivne on majandada. Kohatasu ei kata tegelikke kulusid.»

Lähiajal valmivad Põlvas kaks uut hooldekodu hoonet kokku 40 kohaga. Hoolealuste vastuvõtt on seal kavandatud jaanuarist. «Klientidele on pakutud kolimist Põlva hooldekodusse,» on abivallavanem öelnud.

Lõuna-Eesti Postimehele on vihjatud, et hinnavahe tõttu ei ole enamikul senistest elanikest võimalik Põlvasse minna, vaid on otsitud muid kohti. Samas on kiidetud Ahja hooldekodu, kus elanikud nagu oma pere liikmed. «Põlva hooldekodu saab olema suur «kombinaat», kus võib-olla on rohkem ja kvaliteetsemaid «euroteenuseid», aga hubasus ja vahetu isiklik tundmine personali ja elanike vahel läheb kaotsi,» nentis anonüümseks jäänud allikas.

«Ahja ja Põlva hooldekodus on kohatasu praegu 805 eurot kuus. Milline hakkab olema Põlva hooldekodu kohatasu uute majade lisandumisel, ei oska veel öelda,» ütles valla kõneisik Annely Eesmaa. «Seoses uute hoonete ehitamisega on Ahja hooldekodu võimalik sulgemine olnud teemaks viimase aasta jooksul, sealsetele töötajatele ja lepingupartneritele ei tule see üllatusena.»

Märksõnad
Tagasi üles