P, 2.10.2022

Eestist saab tasakaalumaa

Lõuna-Eesti Postimees
Eestist saab tasakaalumaa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Projekti üks vedajatest Tauri-Viljar Vahesaar ja Merivälja kooli lapsed tasakaaluliini testimas.
Projekti üks vedajatest Tauri-Viljar Vahesaar ja Merivälja kooli lapsed tasakaaluliini testimas. Foto: Raul Mee

Eesti koolide õuealadele paigaldatakse sarnaselt möödunud aastaga veel täiendavalt 75 tasakaaluliini, kahe aasta jooksul on oma slackline saanud juba ligi kolmandik Eesti koolidest.

«Saime eelmisel aastal koolidelt sedavõrd positiivset vastukaja, et projekti rahastajad Aitan lapsi ja Mesikäpp otsustasid sellega jätkata – huvi mänguliste tasakaaluliinide ja nende kasutuse vastu on osutunud ootamatult suureks. Paljudes koolides seisavad lapsed liinide juures vahetunnis järjekorras, muru liinide ümbert on kadunud,» märkis Eestis üks tuntumaid slacklinereid ja projekti üks vedajatest Tauri-Viljar Vahesaar.

«Septembris lisandub iga päev kaks-kolm uut kooli, kuu lõpuks oleme kahe aastaga paigaldanud kokku 150 tasakaaluliini ehk kolmandikku Eesti koolidest. Selle numbriga on Euroopa rekord tehtud ja võime täie kindlusega väita, et Eestist on saanud slackline maa,» lausus Vahesaar.

Üle-eestiline projekt saab teoks juba teist aastat järjest Tartu Ülikooli liikumislabori eestveetava programmi Liikuma Kutsuv Kool, Heategevusfondi Aitan Lapsi ja Eesti ühe tuntuma kaubamärgi Mesikäpp koostöös. Projekti eesmärk on jõuda igasse Eestimaa nurka ning eelkõige julgustada ja ärgitada neid, kes täna kõige vähem liiguvad. Ettevõtmise käigus soovitakse aidata lapsed liikuma – mängulise, sotsiaalse ja meelelahutusliku liikumistegevuse kaudu.

Märksõnad
Tagasi üles