T, 4.10.2022

Metsarahvapäev kutsub inimesed metsa

LEPM
Metsarahvapäev kutsub inimesed metsa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Männimets. Foto on illustratiivne.
Männimets. Foto on illustratiivne. Foto: Marko Saarm

Teist aastat järjest toimub laupäeval üle-eestiline Metsarahvapäev. Metsaga seotud inimesed ja ettevõtted pakuvad metsaelamusi ka Lõuna-Eestis.

Metsarahvapäeval tehakse muu hulgas ringkäik Vana-Võromaa suurimal metsaalal matkal Nohipalo metsades, külastatakse Filmi Vargamäe külastuskeskuse ümbruskonna metsasid ja käiakse Koiva-Mustjõe looduskaitselal poole jalaga Lätis. Samuti külastatakse Graanul Investi Helme ja Osula pelletitehast ning väiketootmisettevõtet Vipson Projekt OÜ.

Päeva jooksul saab õppida metsas ellujäämist, metsaköögi nippe, külastada suurimaid puidutööstusi, aga ka õppida kalastamise saladusi ja isegi minna põtrda pulma. Kogu info ja üritused on leitavad aadressil metsarahvapaev.ee. Kõik sündmused on osalejatele tasuta.

Haana Zuba-Reinsalu, MTÜ Eesti Metsaseltsi president ja Luua Metsanduskooli direktor märkis, et Metsarahvapäeva elluviimisele aitavad kaasa kaitseliitlased ja jahimehed, metsaomanikud, loodusgiidid ja suured tööstused, kes kõik annavad endast parima, et see päev oleks põnevaid metsaelamusi täis. "Viimase aja jooksul on Eesti inimeste pilgud pööratud veelgi rohkem metsa poole ning huvi hakkamasaamise ja kriisiks ettevalmistumise vastu on kõrge. Kuid mets pakub lisaks varjupaigale ka rekreatsiooni, tööd, toorainet ja toitu ning sellist mitmekesisust arvestades pakume kasulikku infot ja kogemusi nii suurtele kui väikestele huvilistele.”

Zuba-Reinsalu soovitab soojalt ka erinevaid matku ja metsaretki, mida sel päeval saab kogeda igas Eestimaa nurgas. “Sageli me ei aimagi, kui palju huvitavat on metsa kohta õppida. Kui aga käia rektel koos professionaaliga, kes on oma elu metsaga sidunud, avardab see silmaringi ja annab palju uusi teadmisi,” rääkis Metsaseltsi eestvedaja.

Metsarahvapäev on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele. Lapsed saavad osa võtta mitmest põnevast ja mängulisest matkast ja õpitoast. Skaudid õpetavad metsas hakkama saamise nippe Tagametsa jahilossis Järvamaal ning Orava talu Raplamaal on lubanud kokkusaamist oravatega, Raplamaa Lau külas toimub aga matk väikestele külalistele mööda maalilist laudteed. Lastele mõeldud ürituste nägemiseks palume valida metsarahvapaev.ee kodulehel vastava filtri.

Mitmed korraldajad on lubanud kokkusaamisi ka metslooma riigiga, olgu selleks kobraste pesa, põdrapulm või karu jäljed. Samuti on kavas üritused, kus saab korraga nii matkata, tutvuda metsatehnikaga, istutada puid kui ka nautida metsaköögi parimaid hõrgutisi.

Üritust korraldab MTÜ Eesti Metsaselts ja toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK), MTÜ Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning MTÜ Eesti Erametsaliit. Metsarahvapäev on kõigile osalejatele tasuta.

Märksõnad
Tagasi üles