Lõuna-Eestis küpseb unistus linnu ühendavast rongiliinist (3)

Tiit Loim
, reporter
Copy
Praegu liigub Valga ja Koidula piiripunkti vahelisel raudteel vaid veidi kaubaronge. Valga asevallavanem Kaupo Kutsar loodab, et liinil hakkavad sõitma ka reisijad.
Praegu liigub Valga ja Koidula piiripunkti vahelisel raudteel vaid veidi kaubaronge. Valga asevallavanem Kaupo Kutsar loodab, et liinil hakkavad sõitma ka reisijad. Foto: Tiit Loim

Valgat ja Koidula piiripunkti ühendav reisirongiliin annaks suure hüppe Lõuna-Eesti elukvaliteedile ja ettevõtlusele, leiavad kohalikud omavalitsusjuhid eesotsas Valga asevallavanema Kaupo Kutsariga. Ambitsioonika plaani elluviimiseks on Kutsar organiseerinud hulga kohtumisi, millel väiksed tagajärjed juba olemas.

Praegu liiguvad Valga ning Võrumaal asuva Koidula vahel vaid üksikud kaubarongid, mis veavad eeskätt puitu. Reisirongiliiklust ei ole seal juba 2001. aastast. Kutsar leiab, et reisirongid tasuks tagasi tuua. Tal on selleks hulk argumente ja ta on leidnud ka teiste Lõuna-Eesti omavalitsusjuhtide toetuse.

Reisirongiliiklus nimetatud lõigul tagaks asevallavanema sõnul tohutu arenguhüppe piirkonna elukvaliteedile ja ettevõtlusele. «Nüüdisaegne rongiliiklus Valga ja Võru vahelisel 60 kilomeetril ehk 40-minutilise rongisõidu ulatuses ühendaks kohad, kus elab enamik lõunaeestlasi, üle 30 000 inimese.»

Tagasi üles