VIDEOLUGU, GALERII Rongi ette sõitnud autos sai viga kolm piirivalvurit (2)

Copy

Teisipäeval juhtus Setomaa vallas raske liiklusõnnetus, kus raudteeülesõidul põrkasid kokku reisirong ja piirivalve kiirreageerijate buss.

Raske liiklusõnnetus juhtus kella 11.30 ajal Kolodavitsa külas Veski tõkkepuuta ülesõidul, kus omavahel põrkasid kokku piirivalve kiirreageerijate buss ning reisirong. Politseisõidukis viibis kolm piirivalvurit, kes said kõik viga, neist kahe seisund on väga raske. Reisirongis viibis peale vedurijuhi veel kaks reisijat, neist keegi õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna prefektuuri operatiivjuhi Baldur Pildeni sõnul liikus politseibuss Piusalt Koidula suunas, kui sõitis raudteeülesõidul ette Koidulast Piusa suunas liikunud reisirongile. «Praeguse info kohaselt ei olnud kiirreageerijad teenindamas väljakutset, küll täitsid nad teenistuskohustusi ning olid teel treeningule. Mis põhjusel nad lähenevat reisirongi ei märganud ning sellele ette sõitsid, on alles selgitamisel,» selgitas operatiivjuht.

«Õnnetuses raskelt viga saanud piirivalvurite masinast kätte saamiseks tuli päästjatel nad välja lõigata. Kaks piirivalvurit said õnnetuses väga raskelt viga ning nad viidi Tartu Ülikooli kliinikumi, kolmandale piirivalvurile anti esmaabi kohapeal ning tema haiglaravi ei vaja,» selgitas operatiivjuht Baldur Pilden.

Kolmapäeva hommikul täpsustas politsei, et 39-aastane sõidukijuht ja sõidukis kaasreisijana viibinud 23-aastane mees toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi. Teine sõidukis kaasreisijana viibinud isik, 27-aastane mees toimetati Põlva haiglasse kontrolli.

Pilden väljendas südamest lootust, et meedikute pingutused raskelt viga saanud kolleegide abistamisel annavad tulemusi. Pilden märkis, et samal ajal raskelt viga saanud kolleegide abistamisega pakub politsei tuge ka nende lähedastele ning meeskonnaliikmetele, keda kolleegidega juhtunu arusaadavalt väga tugevalt mõjutab.

Raske liiklusõnnetuse täpsemaid asjaolud on selgitamisel kriminaalmenetluses.

Lõuna päästekeskuse kõneisik Marek Kiik ütles vahetult pärast õnnetust, et päästjatel oli tükk tegu, et kaks raskelt viga saanud meest väikebussist kätte saada. Juht saadi kätte kell 11.47, teine mees kell 12.36, lisas ta.

Kiige sõnul sõitsid sündmuskohale Värska, Võru, Vastseliina ja Räpina päästjad. Samuti sõitis sinna mitu kiirabibrigaadi.

Politseibussi rööbastelt teisaldamiseks kutsuti kohale treiler ning rööbaste vabastamise järel pääses väheseid kahjustusi saanud rong liikvele.

Elroni kõneisik Katrin Kulderknup ütles, et reisirong sõitis liinil Tartu-Piusa. «Õnnetusest pääsesid vigastusteta nii reisijad kui Elroni töötajad,» sõnas ta. Kella 15 paiku teatas ta, et rongiliiklus on taastatud.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles