K, 7.12.2022

Lõuna-Eesti lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Lõuna-Eesti lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Stipendiaat Fred Felman
Stipendiaat Fred Felman Foto: Võrumaa kutsehariduskeskus

Tulevast tislerit tunnustati stipendiumiga

Sellest õppeaastast premeerib Võrus tegutsev mööblitootja Wermo AS ühte Võrumaa kutsehariduskeskuse silmapaistvat tisleri eriala õppurit stipendiumiga. Esimene stipendiaat on Fred Felman.

Stipendiumikonkursile laekus kuus avaldust. «Fred jäi silma oma huviga mööbliviimistluse vastu, hea õppeedukuse ja suhtumisega õppetöösse,» kommenteeris valikut ettevõtte esindaja Keit Purga.

Felmani sõnul plaanib ta pärast Võrumaa kutsehariduskeskuse lõpetamist täiendada ennast töötades ning edasi õppides ning tulevikus rajada oma töökoja. Seni on ta olnud praktikal eritellimusmööblit tootvas ettevõttes ning teinud tisleritööd koduses töökojas.

«Praeguses majandussituatsioonis muutub ka puidutöötlemise ja mööblitootmise oskustega inimeste roll,» sõnas Võrumaa kutsehariduskeskuse direktor Eveli Kuklane. «Tegu ongi potentsiaalselt uue kasvuvaldkonnaga, millele tasub spetsialiseeruda. Materjalina pole puit ennast sugugi ammendanud, uusi kasutusvaldkondasid ja -võimalusi tekib aina juurde,» ütles Kuklane. LEPM

Selgub südamega tegija tiitli saaja

Juba kaheksandat aastat valivad Eesti toiduainetööstused professionaalse žürii hindamise ja rahvahääletuse tulemuste kombineerimisel aasta südamega tegija, et tunnustada toidutootmisele ja oma tööle pühendunud väljapaistvat tegijat, kes andnud suure panuse Eesti toidutööstuse arengusse.

Tänavu esitati südamega tegija tiitlile 14 kandidaati, kellest rahvahääletusele pääses viis nominenti. Nende seas on ka Värska Originaali laotehnoloog Maie Jaroslavskaja, kes töötab Värskas juba ligi 50 aastat ehk ettevõtte loomise esimesest päevast alates. Töötamist alustas ta mineraalvee villimise liini operaatorina.

Rahvahääletus algas eile Toiduliidu Facebooki-lehel ning kestab 12. oktoobri keskpäevani. Tänavune südamega tegija kuulutatakse pidulikult välja 14. oktoobril, ülemaailmse toidupäeva eel.

2021. aastal pälvis tiitli Nõo lihatööstuse peatehnoloog Anne Värä. LEPM

Vastseliina kalmistuvaht Andres Kunnus
(vasakul) ja kivimeister Madis Mark
Vastseliina kalmistuvaht Andres Kunnus (vasakul) ja kivimeister Madis Mark Foto: Urmas Juhkam

Kahe ärkamisaja tegelase kalmud said korda

Vastseliina saksa kalmistul said korda kahe piirkonnas olulise ärkamisaja tegelase hauad, andis teada kohalik ajaloo­entusiast Urmas Juhkam, kelle eestvõttel aktsioon ka aset leidis.

Viktor Julius Stein oli üks esimesi Eesti näitekirjanikke oma teosega «Kivilinad». Ta oli ka aktiivne rahvapärimuse ja rahvaluule koguja.

Kirikuõpetaja Carl Gustav Masing oli talurahva hariduse edendaja, väidetavalt pärineb just temalt ka Vastseliina kihelkonnakooli ehitamise mõte.

Mõlemad olid Juhkami sõnul lähedases läbikäimises ärkamisaja suurkuju Fr. R. Kreutzwaldiga.

Kivitööd tegi kohapealne kivimeister Madis Mark, kivi aitas paigaldada kalmistuvaht Andres Kunnus. Ettevõtmist rahastas Võru vald. LEPM

Märksõnad
Tagasi üles