K, 7.12.2022

Mammograafiabuss ootab Võrumaa naisi sõeluuringule

Lõuna-Eesti Postimees
Mammograafiabuss ootab Võrumaa naisi sõeluuringule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mammograafiabuss
Mammograafiabuss Foto: SA Viljandi Haigla, Eesti Vähiliit

Alates 10. oktoobrist külastavad mammograafiabussid Võru maakonda, et viia kolme nädala jooksul läbi rinnavähi sõeluuringuid.

Käesoleval aastal on Võru maakonnas kutsutud rinnavähi sõeluuringule 2465 naist, teatas tervisekassa.

Igal aastal saab keskmiselt ligi tuhat Eesti naist rinnavähi diagnoosi. Rohkem kui neljandik naistest saab oma diagnoosist teada tänu sõeluuringule. Väga oluline on oma rindu regulaarselt kontrollida, sest mida varem rinnavähk avastada, seda edukam on ravi ning suureneb haigusest jagu saamise tõenäosus.

«Rinnavähi sõeluuringul osalemine on muudetud naiste jaoks võimalikult mugavaks. Rinnauuringuid korraldavad kõik suuremad Eesti haiglad. Lisaks sõidavad ringi mammograafiabussid, mis külastavad aasta lõpuni erinevaid Eesti piirkondi, peatudes nii suuremates linnades kui ka väiksemates kohtades,» ütles tervisekassa avalike suhete ja tervise edenduse osakonna spetsialist Ave Jüriöö.

Võru maakonnas osales möödunud aastal rinnavähi sõeluuringul 65% naistest, Eesti keskmine hõlmatus oli 60%. Kuigi aastate jooksul on rinnavähi sõeluuringutel osalemisprotsent kasvanud, on naiste tervisekäitumises veel vajalikud olulised muutused.

Sõeluuringule on oodatud ravikindlustatud ja ravikindlustamata naised vanuses 50─69. 2022. aastal kutsutakse rinnavähi sõeluuringule naised sünniaastaga 1954, 1956, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966, 1968, 1970, 1972.

«Tuletame meelde, et alates 50. eluaastast oodatakse naisi sõeluuringule iga kahe aasta järel. Sõeluuringust on oluline osa võtta ka siis, kui kaebused puuduvad. Sel aastal saadame esmakordselt naistele ka SMS-teavituse bussi jõudmisest tema elukoha piirkonda. Soovitame uuringule registreerida aegsasti, et leida endale sobiv aeg ja aidata ära hoida järjekordade teket,» lisas Jüriöö.

Mammograafiabussi sõidugraafik

10.10-28.10.2022 peatub mammograafiabuss Võru linnas Võru Polikliiniku ees aadressil Jüri 19a Võru linn. Aja registreerimiseks helista telefonil 73 19 411.

Märksõnad
Tagasi üles