T, 29.11.2022

VIDEOLUGU ⟩ Venemaa kaudu saabuvad põgenikud saavad Luhamaal tagasi usu inimlikkusse

Siseminister ja Briti suursaadik külastasid Luhamaa piiripunkti
Venemaa kaudu saabuvad põgenikud saavad Luhamaal tagasi usu inimlikkusse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ukraina põgenikud saabuvad läbi Luhamaa piiripunkti Eestisse. Enamuse jaoks on Eesti transiitriik, edasi suundutakse bussidega Poola.
Ukraina põgenikud saabuvad läbi Luhamaa piiripunkti Eestisse. Enamuse jaoks on Eesti transiitriik, edasi suundutakse bussidega Poola. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kagu piiripunktid Luhamaal ja Koidulas vajavad paremat ettevalmistust, et tulla toime Venemaalt saabuvate Ukraina sõjapõgenike abistamisega, keda idanaaber on viimase nädala jooksul kurnanud pikkades piirijärjekordades, ütles teisipäeval Luhamaa piiripunkti külastanud siseminister Lauri Läänemets.

«Kui varem tuli rohkem sõjapõgenikke Narva kaudu, siis nüüd liiguvad nad Lõuna-Eesti kaudu. Minu sõnum vastavale ministrile, kes sotsiaalkindlustusametiga tegeleb, on, et me peame samasuguse võimekuse [põgenikke abistada] looma ka siin, nagu Narvas,» rääkis Läänemets Lõuna-Eesti Postimehele. «Kuuldavasti on Vene poolel väidetavalt mõni inimene selle külma käes oodates ka ära surnud. Siin on palju väikesi lapsi, naisi, nende olukord ei ole hea.»

Märksõnad
Tagasi üles