P, 29.01.2023

Amet jäi Sulbi mihklilaadal tehtud lihamüüjate reidiga rahule

BNS
Amet jäi Sulbi mihklilaadal tehtud lihamüüjate reidiga rahule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lambaliha. Pilt ei ole sündmusega otseselt seotud.
Lambaliha. Pilt ei ole sündmusega otseselt seotud. Foto: Arved Breidaks

Põllumajandus- ja toiduamet (PTA) kontrollis 1. oktoobril Võrumaal toimunud Sulbi mihklilaadal kaheksat lambaliha, liha- ja kalatoodete müüjat, kellest kolmel tuvastati puuduseid.

Ameti toiduosakonna peaspetsialisti Triinu Allika sõnul võib kontrolli tulemustega rahule jääda. «Enamus müüjatest olid ametit teavitanud ning neil olid nõuetekohased dokumendid kaasas. Loomulikult võiks see tulemus olla veelgi parem, kuid nii müüjad kui ka laadakorraldajad on nõuetest teadlikumad.»

Kaks käitlejat lõpetasid ametliku kontrolli raames oma tegevuse laadal, sest polnud ametit oma tegevusest teavitanud ning ühel juhul tuli müügilt eemaldada toode, millel puudusid saatedokumendid.

Koostöö laadakorraldajate ja kohalike omavalitsustega on ameti sõnul paranenud, mistõttu on ka müüjad teadlikumad.

«Amet korraldas kevadel infopäevad kaubanduskeskuste esindajatele ja kohalikele omavalitsustele. On väga oluline, et kõik osapooled pingutaksid selle nimel, et meie inimesteni jõuaks vaid ohutu toit,» lisas Allika.

Laada kontrollil oli tema sõnul selgesti näha, et nii kohalik omavalitsus kui ka laadakorraldaja on omalt poolt panustanud, et toidu müüjad või valmistajad oleksid teadlikud oma kohustustest ning kehtivatest toiduohutuse nõuetest.

Laadal toitu müües ja/või valmistades tuleb PTA selgitusel järgida toiduohutusnõudeid ning teavitada ametit oma tegevusest. Lisaks teavitusele peab tootega kaasas olema saatedokument ning kiiresti riknevad toidud peavad olema hoitud õigel säilitustemperatuuril.

Märksõnad
Tagasi üles