P, 29.01.2023

Toftan pani välja neli stipendiumit Võrumaa kutsehariduskeskuse õpilastele

Lõuna-Eesti Postimees
Toftan pani välja neli stipendiumit Võrumaa kutsehariduskeskuse õpilastele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Toftani stipendiumi saanud Võrumaa kutsehariduskeskuse õpilased.
Toftani stipendiumi saanud Võrumaa kutsehariduskeskuse õpilased. Foto: Võrumaa kutsehariduskeskus

Käesolevast õppeaastast toetab saetööstus Toftan nelja Võrumaa Kutsehariduskeskuse mehhatroonika eriala õpilast stipendiumiga, teatas kool.

Toftani stipendiaadid käimasoleval õppeaastal on Kerli Sisas, Ragnar Tamberg, Mattias-Oliver Oja ja Rasmus Lepik.

Stipendiumi konkursile laekus kaheksa avaldust, kelle seast valis komisjon ühehäälselt välja neli stipendiaati.

«Tahan teada, kuidas asjad tööle panna, kuidas neid juhtida ning areneda koos tehnikaga ning näidata, et tehnika ei pea olema ainult meeste pärusmaa,» põhjendas oma erialavalikut värske stipendiaat Kerli Sisas. Ta oli ühtlasi ainus Toftani stipendiumile kandideerinud naisõppur.

Mattias-Oliver Oja valis mehhatroonika eriala oma huvi tõttu seadmete toimimisprotsesside vastu: «See valdkond võimaldab teha korraga nii vaimset kui mehaanilist tööd: võtad seadme lahti, vahetad vigased osad, paned uuesti kokku, programmeerid, seadistad tööprotsessid. Alati on õppida midagi uut, sest tehnoloogia areneb ju pidevalt.»

Ka teised mehhatroonika eriala stipendiaadid tõid välja sügava huvi seadmete toimimismehhanismide ja arendamise vastu, mis on mõnel juhul alguse saanud juba varasest lapsepõlvest.

«Võrumaa kutsehariduskeskuse mehhatroonikute vastu on ettevõtete poolt suur huvi,» lausus Võrumaa kutsehariduskeskuse direktor Eveli Kuklane. «Toftani pakutav stipendium on seega laia ja pikaajalise mõjuga samm selle eriala populariseerimiseks. Teatud jälje on see juba jätnud meie vastuvõtuarvudele: kui eelmisel aastal võtsime mehhatroonika õppekavadele vastu 20 õpilast, saime tänavu õpilasi vastu võtta juba 45.»

Toftani stipendiumi suurus on mehhatroonika 4. taseme õpilastele 1350 eurot õppeaastas ja mehhatroonika 5. taseme õpilasele 2250 eurot õppeaastas.

Märksõnad
Tagasi üles