L, 28.01.2023

Algas elektroonikaseadmete kogumise kampaania Nutijaht

BNS
Algas elektroonikaseadmete kogumise kampaania Nutijaht
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kuusakoski ja Telia koostöös algab vanaelektroonika kogumise kampaania Nutijaht.
Kuusakoski ja Telia koostöös algab vanaelektroonika kogumise kampaania Nutijaht. Foto: Madis Veltman

Vanametalli käitleja Kuusakoski koos Teliaga algatas ulatusliku kampaania Nutijaht, et üle Eesti kokku koguda prügina seisvad väikeelektroonikaseadmed ning tõsta eelkõige noorte teadlikkust elektroonikajäätmete sorteerimise tähtsusest.

«Elektroonilised jäätmed on kõige kiiremini kasvav prügiliik ning oluline on kõikide teadlikkus ja panus, et seda vähendada,» ütles Kuusakoski juhatuse esimees Urmo Viisitamm. «Kuusakoskis oskame vanaelektroonika õigesti ümber töödelda ning seetõttu kutsume kõiki oma kodu või kontor selle pilguga üle vaatama, et vedelema jäänud kasutud elektroonikaseadmed kokku koguda ja need Kuusakoski kogumispunktidesse ära tuua.»

«Kõige keskkonnasäästlikum on oma telefone, arvuteid ja muid nutiseadmeid kasutada võimalikult pikalt ja sellele aitab kaasa pidev digiprügi kustutamine, et mälu täitumisel ei peaks iga paari aasta tagant uut veel suurema mahuga seadet ostma,» ütles Telia partnersuhete juht Elo Võrk.

«Kui aga see vajadus tekib, soovitame vana seadme e-poe ja pakiautomaadi kaudu tagasi saata. Elektroonikaprügi, millel ei ole enam mingitki lootust uuele elule ja kasutusele, tooge loomulikult Kuusakoskisse, et väärtuslikud materjalid ei jääks koju prügina seisma. Elektroonika puhul on võimalik pärast eluea lõppu taaskasutada 99% neis sisalduvatest materjalidest,» lisas Võrk.

Elektroonikaseadmete kogumise kampaania Nutijaht kestab 30. novembrini.

Eestis tuuakse iga päev turule suurusjärgus 50 tonni elektroonikat, mis kõik muutub lõpuks kasutuna seisvaks, keskkonnale koormaks ning oma aja ära elanud vanaelektroonikaks – telefonid, tahvelarvutid, nutikellad, arvutid, laadijad, kõrvaklapid jms. 14. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist elektroonikajäätmete päeva.

Märksõnad
Tagasi üles