P, 29.01.2023

Galerii ⟩ Valgamaal jagati välja täiskasvanud õppija nädala tunnustused

Valgamaal jagati välja täiskasvanud õppija nädala tunnustused
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tunnustuse pälvinud nominendid: Ave Kaupmees, Valgamaa kutseõppekeskus, Maigi Lepik ja Jaanikese kooli esindajad.
Tunnustuse pälvinud nominendid: Ave Kaupmees, Valgamaa kutseõppekeskus, Maigi Lepik ja Jaanikese kooli esindajad. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Valgamaal Kaagjärve mõisas leidsid teisipäeval omaniku täiskasvanud õppija nädala maakondlikud tunnustused.

Tunnustuste kategooriateks olid aasta õppija, koolitaja, õpitegu ja õppijasõbralik tööandja. Valgamaa aasta täiskasvanud õppijaks osutus Ave Kaupmees. Ta on panustanud enda arengusse ja sealhulgas olnud eeskujuks. Kaupmees alustas täiskasvanuna õpinguid Valgamaa kutseõppekeskuses, kus ta õppis kaks aastat koka erialal. Värske koka eriala lõpetanuna tekkis tal võimalus samasse asutusse tööle minna koka eriala õpilaste õpetajaks. Ta oli sinnani olnud praktik ning juba esimest aastat õpetajana tekkis temas uudishimu ka pedagoogiliste teadmiste ja oskuste vastu.

Kolm aastat tagasi läkski naine õppima Tartu Ülikooli kutseõpetaja erialale. Pere, töö ja koolielu ühitamine on Kaupmehel kenasti välja tulnud, sest sel suvel sai ta osaleda enda lõpupeol, kus talle anti kutseõpetaja tase 6 lõputunnistus. «Uue eriala omandamine on talle sõna otseses mõttes tiivad andnud,» märgitakse naise iseloomustuses.

Märksõnad
Tagasi üles