Lõunaeestlased saavad tasuta ülikülmravi Elvast

LEPM
Copy
Elva haigla juhataja Peeter Laasik kontrollib raviseansi ajal ülikülmaravi kambri tööd.
Elva haigla juhataja Peeter Laasik kontrollib raviseansi ajal ülikülmaravi kambri tööd. Foto: Jassu Hertsmann

Lõuna-Eesti perearstid tutvuvad täna Elva haiglas äsja soetatud ülikülmaravi seadmega, mille seansid on eriarsti saatekirjaga patsientidele tasuta.

Traumade, liigeshaiguste, väsimuse ja depressiooni raviks mõeldud seadme kasutusvõimalusi -120 C juures selgitab perearstidele Lääne-Tallinna Keskhaigla reumatoloog Tõnis Päi, kes tegeleb ülikülmaraviga juba üle kolmekümne aasta.

"Ülikülmakambri ravi koos füsioteraapiaga on eelkõige soovitatav hulgiliigeskaebustega patsientidele. Ravi on tulemuslik ka vaimse tervise probleemide korral. Meil käinud vaimse tervise probleemidaga patsientidel on reeglina hästi läinud,” rääkis Päi.

Ülikülmaravi on tugeva põletikuvastase toimega ja valuvaigistav protseduur kestab 20 sekundit kuni paar minutit. Selle aja jooksul hoitakse temperatuuri vahemikus -110 C kuni -150 C. Seanss leevendab nii valutavaid liigeseid kui ka meeleseisundit, sest külm toimib üle kesknärvisüsteemi. Leevenevad selja- ja liigesevalud, liigesepõletikud, vähenevad astmavaevused. Külma vahetu toime kestab kuni viis tundi. Ravikuur koosneb reeglina kuni 20 seansist, mille toime kestab kuni poolteist aastat.

„Tänu uutele seadmetele ja Tervisekassaga sõlmitud lepingule saame lisaks edukatele sportlastele tõhusalt aidata ka tublisid tööinimesi ja pensionäre, kellele paarkümmend seanssi kestev ravi oleks liiga kulukaks,“ ütles Elva Haigla juhataja Peeter Laasik.

Elva haigla ja Tervisekassa vahel sõlmitud lepingu alusel kaetakse patsiendi ülikülmaravi kulud ravikindlustusmaksust, eriarsti saatekirjaga patsient ise maksma ei pea.

Elva haigla raviüksusele Tartus ja Elvas tarnis seadmed Weissmed OÜ maksumusega ligi 70 000 eurot.

Lisaks Elva haiglale osutavad ülikülmaravi teenust Tervisekassa raha eest Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Pärnu haigla.

Elva haigla pakub arstiabi rohkem kui 23 000 inimesele Elva vallas, Tartumaal Nõo ja Kambja vallas ning Valgamaal Otepää vallas, raviüksus töötab samuti Tartus.

Ülikülmaravi hakati kasutama Jaapanis 1970. aastate lõpul. Eestis alustas dr Tõnis Päi 1988. aastal. Praegu on ülikülmaravi väga populaarne Saksamaal, kus töötab sadakond kambrit, samuti Poolas.

Vaata täna, reedel kell 13 otseülekannet dr Tõnis Päi esitluselt: https://youtu.be/LaZ39OS9NcY

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles