Jooksuässad läbisid Haanjas sada kilomeetrit

Lõuna-Eesti Postimees
100 kilomeetrit läbis kõige kiiremini saarlane Kaur Alle.
100 kilomeetrit läbis kõige kiiremini saarlane Kaur Alle. Foto: Võrumaa spordiliit

Eesti ainus 100 kilomeetri jooks Haanja Ultra100 tõi sellelgi aastal hulga uusi osalejaid, uusi eneseületamisi ja ka täiesti uued võitjad – Kaur Alle ja Julia Rakitina.

Hommikul kell 7 alanud ja 13. korda teoks saanud mõõduvõtul liikusid üsna alguses teistel eest ära hilisem võitja Kaur Alle Saaremaalt ja alati oma võistlussärgiga, pigem selle puudumisega furoori tekitav tartlane Elmo Soomets. Ainsana suutis alla 10 tunni võistluse läbida Kaur Alle, kelle lõpuaeg oli 9:42:29, mis teeb keskmiseks kilomeetri läbimise ajaks 5:49, andsid korraldajad Trailrun.ee kodulehel teada.

Soometsal kulus veidi üle 10 tunni, et etteantud 100 kilomeetrit ja ligi 1250 tõusumeetrit läbida. Kolmandana tuli ajaga 10:42:00 üle finišijoone päeva parim naine – Julia Rakitina Tartust.

Neljandana, kuid kolmanda mehena ületas finišijoone võistlusele rahvusvahelist vürtsi lisanud Valka mees Peteris Cabulis. Eelmise aasta rahvusvaheline vürts viis lausa kolm esimest kohta Lätti, tänavu olid koduseinad veidi heldemad.

Teise naisena ja üldarvestuse viiendana tuli 100 kilomeetri pealt viimati 2018. aastal võitnud, kuid nüüdseks kolmel järjestikusel aastal teise koha saanud endine purjetaja Marjaliisa Umb ajaga 10:58:01. Kahe viimase aasta kolmandat kohta naiste arvestuses kaitses Blanca Punt, jõudes sel korral pärale üldarvestuse 11. ajaga 12:13:56.

Kokku oli sel aastal 100 kilomeetrit jõukohane 38 jooksjale, kellest kaks kuulusid võistlusele veidi põnevust ja uudsust lisanud tantsuklubi JJ-Street treenerite sekka. Ka ülejäänud klubilased tegid korraliku esituse, läbides elu esimese pikemal jooksuvõistlusel imetlusväärselt palju ringe ja kilomeetreid.

Teoks sai ka Mesikäpa või Kirju Koera jooks ehk klassikaline maraton pikkusega 42,2 kilomeetrit – selle kiireimad olid meestest lätlane Laimonis Skadins ja naistest Consuelo Laanemäe Räim Võru spordiklubist. Kokku lõpetas maratoni 23 jooksjat.