Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Võidukas Eesti koondis Lätis
Võidukas Eesti koondis Lätis Foto: Guntis Bērziņš/Eesti Kergejõustikuliit

Lätis toimunud Balti võistkondlikud meistrivõistlused murdmaajooksus võitis Eesti koondis 137 punktiga ja soliidse eduga lõunanaabrite ees. Teise koha sai Läti 118 punktiga ning kolmas oli Leedu 105 punktiga.

Lisaks võitsid meie sportlased neli individuaalset meistritiitlit ning kolmes vanuseklassis saadi kolmikvõit.

Meeste kaheksa kilomeetri distantsil tegid eestlased puhta töö ning teenisid kolmikvõidu. Kõige kiiremini läbis raja Leonid Latsepov. Hõbemedali teenis Kaur Kivistik ning pronksi sai Võrumaalt pärit Karel Hussar. Naistest krooniti Balti meistriks kuus kilomeetrit kõige kiiremini läbinud Laura Maasik.

U20 vanuseklassi noormehed teenisid samuti kolmikvõidu. Kuue kilomeetri distantsil tuli esimeseks Võru kergejõustikuklubi Lõunalõvi esindaja Jürgen Joonas, teise koha sai Morten Siht ning kolmanda Oliver Annus.

Lisaks võitsid meie sportlased neli individuaalset meistritiitlit.

Sama vanuseklassi neidude nelja kilomeetri distantsil sai parima eestlasena Mari Mai Ruus neljanda koha. Valga klubi Maret-Sport esindaja Carmen Rääk oli kaheteistkümnes.

U18 vanuseklassi noormehed, kellel tuli läbida neli kilomeetrit, tõid jällegi Eestile kolmikvõidu. Balti meistriks tuli Gregor Rasva, hõbeda sai Sten Sihver ning pronksi teenis Alex Ojava.

Neidudest oli U18 vanuseklassi kolmekilomeetrisel rajal parim eestlane Liis Kapten, kes teenis viienda koha. Tema järel sai kuuenda koha Tõrva spordiklubi Viraaž esindaja Bianka Uhtjärv.

Kõige nooremad osalejad ehk U16 vanuseklassi poisid läbisid kaks kilomeetrit. Eestlaste parimana sai viienda koha Adam Ojava. U16 vanuseklassi tüdrukute sama pikal distantsil teenis hõbemedali Naomi Toomenurm, pronksi sai Karmel Jano.