P, 27.11.2022

Lõiv ja Steinburg võitsid Hispaanias mitmepäevasõidu

Lõuna-Eesti Postimees
Lõiv ja Steinburg võitsid Hispaanias mitmepäevasõidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Janika Lõiv
Janika Lõiv Foto: Mihkel Maripuu

Hispaanias peetud maastikumaratoni mitmepäevasõidul sõideti teisipäeval Colina Triste (UCI S1) viimane, neljas etapp, kus eestlannad Janika Lõiv ja Greete Steinburg pälvisid esimese koha. Võit teeniti ka kokkuvõtvas arvestuses.

Viimasel etapil, mil oli pikkust 67 kilomeetrit, mõõdeti Lõivu ja Steinburgi võiduajaks kolm tundi, 28 minutit ja 11 sekundit. Esikoht teeniti kindlalt, sest teisena lõpetanud paar Maria del Pilar Fernandez ja Jessica Crus jäid eestlannadest maha pea 20 minutiga. Kolmandana lõpetasid Maria Isabel Felipe Davila ja Desiree Moya Navarrete (4:29.37).

«Öösel olin natuke haigeks jäänud ja enesetunne ei olnud hommikul kõige parem,» tunnistas Valga vallast pärit Lõiv pärast võistlust. «Seega sain juba sõidu alguses kannatama hakata. Õnneks jalad tegid oma tööd ning öösel sadanud vihm oli raja pigem aeglaseks ja libedaks teinud, mis sobis mulle hästi. Liikusime täitsa kenas tempos ning püüdsime eesolevaid mehi aina kinni. Ühtegi viga ei teinud ning äpardusi ei juhtunud. Viimasel päeval oli see sõit vist kõige rohkem tasakaalus – mõlemad vedasime ja aitasime üksteist.»

«Etapp oli radade mõttes pigem kiirem, samas eelneval õhtul sadanud vihm tegi osad laskumised ja kivisemad lõigud üpris libedaks,» lisas Steinburg. «Eriti sõidu esimeses pooles, hiljem kuivatas välja tulnud päike radu märgatavalt. Sõidu algus oli mul väga raske, esimesel tõusul ei jõudnud väga meestega kaasa minna, aga juba pärast esimest lühemat laskumist läks olek paremaks. Hakkasime järjest mehi püüdma ning ühel hetkel sõitsimegi suures meeste pundis. Kuna aga profiil oli eelneval päeval selgeks õpitud, siis teadsime, millal peaks tõusud läbi saama,» meenutas ta.

«Ühel tõusul läks Janika ette ja mina rippusin sabas ning kõik mehed jäid maha,» lisas Steinburg. «Viimase osa tulimegi pigem kahekesi tööd tehes. Koostöö sujus väga hästi ja olime õnnelikult võitjatena finišis.»

Eestlannad võitsid neljast etapist neli ning pälvisid esikoha ka kokkuvõttes.

Märksõnad
Tagasi üles