FOTOD Kanepi lasteaias avati uus sõimerühm

Lõuna-Eesti Postimees
Copy

Hiljuti avati Kanepi lasteaias uus sõimerühm Naerupallid, kus kohti on 14 lapsele.

Uued valgusküllased rühmaruumid avati rõõmsalt üheskoos. Kui kõik külalised olid läbi rõnga pugenud, pidi järgmiseks iga külaline lõuendile kleepima oma pallikese. Uued ruumid üle vaadatud, jätkus avamispidu kontserdiga ning Naerupallid võeti kõikide laste poolt lasteaeda vastu.

«See on erakordne, et Kanepi lasteaias on nüüd viis rühma,» rõõmustas Kanepi lasteaia direktor Riina Reest. Naerupallide käsutuses on mitu ruumi – mänguruum, magamisruum, kööginurk ja pesemisruum. Välja ehitati tehnoruum. Lisaks sõimerühmale sai uue ruumi endale ka logopeed.

«Uued rühmaruumid on nii lastele kui õpetajatele ohutumad, sõimerühm ei pea enam trepist üles-alla käima,» ütles Kanepi vallavanem Mikk Järv. «Alati on tore avada lasteaias uusi ruume, varasemalt on seda tehtud Põlgaste lasteaias, nüüd Kanepis ja järge ootab Saverna lasteaed. Ruumipuuduse lasteaedades on tekitanud kasvav rahvaarv, vähesed Kagu-Eesti omavalitsused saavad selle üle rõõmustada.»

Ehitustöid tegi Kamo Ehitus OÜ. Ümberehitustööd hõlmasid lisaks ruumiplaani muutmisele ka elektri-, vee- ja kanalisatsiooni-, kütte- ning ventilatsioonitöid.

Ehitustööd läksid maksma 230 350 eurot.

Tagasi üles