Võrumaa kaup jõuab taas Toompeale

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Vaade võrumaise toodangu letile neli aastat tagasi
Vaade võrumaise toodangu letile neli aastat tagasi Foto: Erik Peinar/Riigikogu

Toompea lossis leiab 5.–7. detsembrini aset jõulueelne Võru maakonna käsitöö ja talutoodangu näitusmüük. Sellega seoses kutsuvad Võrumaa arenduskeskus, toiduvõrgustik Uma Mekk, Seto Käsitüü Kogo, Vana-Võromaa Käsitüü ja Seto Küük käsitöölisi ja talutoodangu valmistajad esitama oma tooteid riigikogu näitusmüügile.

Ettevõtmise eestvedaja Kristi Vals ütles, et Võru maakonnas on häid kohalikke tooteid kodukootud villastest sokkidest kvaliteetse veinini välja, ent sageli ei leia tarbija neid üles. «Võru maakonna näitusmüük on igal aastal täitnud riigikogu külalislahke ja sooja Kagu-Eesti hõnguga,» ütles Vals. «Praegu otsimegi tooteid, mis oleks omanäolised ja kuna näitusmüük leiab aset detsembri alguses, on kindlasti oma koht ka jõuluhõngulisel toodangul.»

Tooteid on oodatud esitama ka need Võrumaa meistrid, kes ei kuulu ühtegi tootjaid ühendavasse võrgustikku.

Käsitöö, hoidiste ja muu talutoodangu kogumine kestab 28.–30. novembrini, ent sobivatest toodetest tuleks märku anda esimesel võimalusel.

Käsitöö puhul on oluline, et näitusmüügile esitatud esemed oleksid kvaliteetsed ja omanäolised. Kodus valmistatud hoidiste ja muu toidukraami pakkujal peab olema veterinaar- ja toiduameti välja antud tunnustamise/teavitamise otsus.

Käsitöölistel palutakse oma toodangu pakkumine kooskõlastada Ingrit Kala või Vilve Ojaga. Toidukauba pakkujad peaks aga kontakteeruma Pille Malkovi või Kristin Krinaliga.

Märksõnad

Tagasi üles