P, 29.01.2023

Omavalitsusjuhid mõtisklesid kultuuripealinna asjade üle

BNS
Omavalitsusjuhid mõtisklesid kultuuripealinna asjade üle
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kutsub üles tõstma esile Lõuna-Eesti väärtusi.
Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kutsub üles tõstma esile Lõuna-Eesti väärtusi. Foto: Mana Kaasik

Lõuna-Eesti omavalitsusjuhid arutasid kolmapäeval Tartu 2024 foorumil Tartus Euroopa kultuuripealinna ettevalmistusi.

Kultuuripealinna meeskond tegi kokkuvõtte sellest aastast ja tutvustas omavalitsusjuhtidele järgmise aasta peamiseid tegevusi programmist kaasamiseni.

«Kultuuripealinna programmi sisustab veerand Eestit. Jätkame üheskoos tegutsemist selleks, et kultuuripealinn kõnetaks nii Eestis kui Euroopas. Hea koostöö Lõuna-Eestis võimendab kultuuripealinna egiidi all toimuvaid ettevõtmisi,» ütles SA Tartu 2024 nõukogu esimees Urmas Klaas.

Kastre vallavanem Priit Lomp tõi välja suursündmuste ja väikeste tegevuste tasakaalu olulisuse. «Suurte nimisündmuste ja taotlusvoorude kõrval on väikestel kogukondadel oluline olla kultuuripealinna tegevustega kaasas. Otsustasime täna, et kindlasti pakume võimalust kohalikele, kes soovivad kodukohas sündmuseid korraldada. Nad saavad seda teha täiendava väikeprojektide taotlusvooru või vabatahtliku töö kaudu,» rääkis ta.

«Nii nagu kaks korda kuus kohtume kõigi Lõuna-Eesti omavalitsuste kontaktisikute ja kommunikatsioonijuhtidega ja arutame jooksvaid tegevusi, on koostöö omavalitsusjuhtide tasandil olnud ühisest kultuuripealinna tiitlile kandideerimisest alates äärmiselt oluline. Omavalitsusjuhtide sisend on kultuuripealinna ettevalmistuses kahtlemata kandev jõud,» ütles Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots.

Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna programmi viib ellu Tartu linn koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega, milleks on Antsla vald, Elva vald, Kambja vald, Kanepi vald, Kastre vald, Luunja vald, Nõo vald, Otepää vald, Peipsiääre vald, Põlva vald, Rõuge vald, Räpina vald, Setomaa vald, Tartu vald, Tõrva vald, Valga vald, Viljandi linn, Võru linn ja Võru vald.

Märksõnad
Tagasi üles