P, 29.01.2023

Koroonaviirusega püsib Eestis olukord stabiilne

BNS
Koroonaviirusega püsib Eestis olukord stabiilne
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valga, 03.02.2022
Vaktsineerimist propageeriv reklaam bussiootepaviljonil.
Covid, covid19 plakat, vaktsiin

Foto Arvo Meeks, Lõuna-Eesti Postimees
Valga, 03.02.2022 Vaktsineerimist propageeriv reklaam bussiootepaviljonil. Covid, covid19 plakat, vaktsiin Foto Arvo Meeks, Lõuna-Eesti Postimees Foto: Arvo Meeks

Nädalaga haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 3305 inimest, kellest enam kui kolmandik olid lapsed. Laboratoorselt kinnitati üheksa gripiviiruse juhtu, nendest kaheksa A-grippi ja üks B-gripp ning COVID-19 juhtumeid lisandus 2191, millest 490 olid laboratoorselt kinnitatud.

Terviseameti teatel saab ägedate ülemiste hingamisteede respiratoorsete nakkustesse haigestumise intensiivsust hinnata madalaks, registreeritakse üksikud gripijuhud.

Võrreldes eelmise nädalaga kasvas haigestumus kuni 4-aastaste laste hulgas ning 5-14aastaste hulgas, vastavalt 13,6 ja 5,5 protsendi võrra. Vanemaealiste seas langes haigestumine 23,5 protsendi võrra. Jätkuvalt on haigestunute seas enim kuni 5-aastaseid lapsi. Suurenes paragripiviiruste ja RS-viiruse osakaal.

Oktoobri algusest on gripi tõttu hospitaliseeritud 11 patsienti, neist kolm kuni 4-aastast last, neli inimest vanusrühmas 20-64 ja neli vanemaealist patsienti.

Registreeritud COVID-19 juhtude arv langes nädalaga 4,6 protsendi võrra. COVID-19 haigestumus on kasvutrendis laste seas ja vanuserühmas 45-49. Registreeritud haigusjuhtusid arvestades on olukord hetkel stabiilne.

Hoolekandeasutustes registreeritud kollete arv ja nendes tuvastatud nakatunute arv on võrreldes möödunud nädalatega vähenenud. Sekveneerimise andmetel on omikron-tüve osakaal 100 protsenti. Arvestades Euroopas ja mujal maailmas levivaid viiruse tüvede omadusi, ei ole alust kahtlustada lähiajal mõne teise tüve prevaleeruvaks muutumist.

Kolmapäevahommikuse seisuga oli haiglas 163 COVID-19 patsienti, kellest 58 vajasid haiglaravi sümptomaatilise COVID-19 tõttu. Nädala jooksul suri 15 inimest vanuses 16-92, kõigil olid rasked kaasuvad haigused.

Tuletame meelde, et käesoleval aastal on tasuta gripivaktsiin kättesaadav üld- ja erihoolekande teenusel olevatele inimestele, kõigile üle 60-aastastele, rasedatele, kuni 7-aastastele lastele ning gripi riskirühma kuuluvatele alaealistele.

COVID-19 vaktsiini teist tõhustusdoosi soovitab immunoprofülaktika ekspertkomisjon eelkõige riskirühmadele peale kuue kuu möödumist viimasest doosist või COVID-19 haiguse põdemisest.

Riskirühma kuuluvad komisjoni hinnangul kõik üle 60-aastased ja üle 12-aastased, kellel on mõne kroonilise haiguse tõttu suurem risk põdeda COVID-19 haigust raskelt, samuti hooldekodude elanikud ja töötajad ning tervishoiutöötajad.

Märksõnad
Tagasi üles