K, 7.06.2023

Esinduslik seltskond otsib lapse õnne valemit

LEPM
Facebook Twitter
Comments
Lisaks kuulamisele, kaasamisele ja mõistmisele võib laste elu muuta rõõmsamaks ka kohtumine koeratüdruk Lottega,
Lisaks kuulamisele, kaasamisele ja mõistmisele võib laste elu muuta rõõmsamaks ka kohtumine koeratüdruk Lottega, Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

“Õnnelik laps - kuulatud, kaasatud ja mõistetud” - on Lastekaitse Liidu tänase aastakonverentsi teema, mida on võimalik jälgida otseülekande vahendusel.

Konverentsil tuleb lapse osaluse teema käsitlusele mitmest vaatest, sh abivajava lapse mitmekülgse toetamiseni välja. “On äärmiselt oluline, et igal lapsel oleks vähemalt üks tugipunkt ja turvaline täiskasvanu, kes teab, kuidas käituda, suutes lapsele vajadusel pakkuda inimlikku tuge ja teda abini suunata,” kirjeldas konverentsi korraldaja, Lastekaitse Liidu koostöö koordinaator Eliise Tiidussalu. Ühtlasi on 18. november laste seksuaalse väärkohtlemise vastane päev ning üks teema, mida käsitletakse.

Konverentsil esinevad õiguskantsler Ülle Madise, Tallinna ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsiaaltöö professor Karmen Toros, Haridus- ja Noorteameti valdkonnajuht Roger Tibar, Civitta Eesti vanemkonsultant Kadri-Ann Lee, sotsiaalministeeriumi laste õiguste nõunik Joanna Karu, Tartu ülikooli psühholoogia instituudi nooremlektor Annegreete Palu, Õiguskantsleri Kantselei laste ja noorte õiguste osakonna nõunik Andra Reinomägi, Sotsiaalkindlustusameti lastemajateenuse juht Anna Frank, Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa, Viljandi Avatud Noortetoa juhataja ja Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse juhatuse esimees Ege Enok ning Sotsiaalkindlustusameti laste heaolu osakonna nõustamisteenuste talituse peaspetsialist Tuuli-Brit Vaga. Avakõne peab Lastekaitse Liidu president Ene Tomberg ning sellele järgneb sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo tervitus.

"Mõttelaad, et laps räägib siis, kui kana pissib, võiks praeguseks olla igaveseks ajaloo prügikasti visatud. See, et laps räägib ning vanem kuulab, on oluline kombinatsioon, millest saab muu hulgas alguse terve enesemääratlus, et mina ja minu mõtted ning sõnad on väärtuslikud. Ühtlasi loob see pinnase kaasatuseks ning on tõhus ennetus muremõtete süvenemise ärahoidmiseks. Ehk lapsed on väärtus. Nad on väärtus täna, luues maailma helgust ja nad on väärtus tulevikus, tervete ning endaga kontaktis olevate täiskasvanute näol,” ütles Riisalo

Konverentsil antakse Laulumarjade muusikalise esinemise saatel üle Lastekaitse Liidu ja Eesti Noorsooteatri videokonkursi “Minu kangelane, minu tõeline päästeingel” tunnustusauhinnad parimatele videotele, mida näidatakse ka konverentsi vahepaladeks.

Kuidas jälgida konverentsi

Konverents kestab täna, 18. novembril Tallinnas kella 9.30 - 16.30 ja seda saab jälgida 

https://www.youtube.com/watch?v=p47tVib3F40

Täpse ajakava ja otseülekande lingi leiab ka Lastekaitse Liidu koduleheküljelt.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles