K, 7.12.2022

Aasta prokurör on Lõuna ringkonnaprokuratuurist

LEPM
Aasta prokurör on Lõuna ringkonnaprokuratuurist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peaprokurör Andres Parmas, aasta prokurör Külli Saks ja justiitsminister Lea Danilson-Järg.
Peaprokurör Andres Parmas, aasta prokurör Külli Saks ja justiitsminister Lea Danilson-Järg. Foto: Riigiprokuratuur

Aasta prokuröri tunnustuse pälvis  prokuratuuri 104. aastapäeva puhul Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Külli Saks, tunnustuse andis üle riigi peaprokurör Andres Parmas.

Ringkonnaprokurör Külli Saks on suurepärane prokurör, kellele pole ükski töövaldkond ületamatuks osutunud. „Tänavu on ta viinud eduka lahenduseni konkurentsi kahjustamise, küberkuritegude ja keskkonnakuritegude kriminaalasju, esindades samal ajal Lõuna-Eesti kohtutes riiklikku süüdistust mitmes keskkonnaalases ja soodustuskelmuse kriminaalasjas. Läbilõige aasta jooksul tehtud tööst, kannatanute kasuks välja mõistetud enam kui 40 000 eurot ja riigile tagasi toodud sajad tuhanded eurot ilmestavad suurepäraselt, miks ringkonnaprokurör Külli Saks on tänavune aasta prokurör,“ lausus riigi peaprokurör Andres Parmas tunnustust üle andes.

"Külli Saks on 26 aasta jooksul prokuratuuris juhtinud erineva profiiliga kriminaalmenetlusi. Ta on võidelnud organiseeritud kuritegevusega, lahendanud keerukaid soodustuskelmuste ja rahapesu juhtumeid ning juhtinud keskkonnakuritegude uurimisi. Ta on igasse teemasse põhjalikult süvenenud ja jäägitu pühendumisega saavutanud edu," lisas Parmas.

Traditsiooniliselt tunnustas peaprokurör ka prokuratuuri töötajaid ja koostööpartnereid. Aasta ametniku tunnustuse pälvis seekord Lõuna piirkondliku talituse juhataja Annely Hannibal. Aasta meeskond on Ann Marii Närska, Kairi Küngas ja Kauri Sinkevicius avalike suhete talitusest ning aasta koostööpartner Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuuri kriminaalbüroo küber- ja majanduskuritegude talitus.

Märksõnad
Tagasi üles