R, 24.03.2023

Kohtumistel tuleb arutusele Nursipalu polügooni laiendamisega seotu

LEPM
Kohtumistel tuleb arutusele Nursipalu polügooni laiendamisega seotu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nursipalu elanikud koosolekul harjutusväljaku ulatusliku laienemise teemal.
Nursipalu elanikud koosolekul harjutusväljaku ulatusliku laienemise teemal. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Tsooru rahvamajas esmaspäeval, 21. novembril toimunud koosolekul tutvustas kaitseministeerium Nursipalu hajutusvälja laiendamisega seotud plaane. Järgmisel nädalal on kavas kohtumised rahvaesindajatega, kus teemaks edasised arengud.

Kahetsusväärselt jääb laiendamise alale Rõuge valla territooriumil kümme elamutega maaüksust, neile lisanduvad põllu- ja metsamaadega kinnistud, teatas Rõuge vald. Kahe kilomeetri raadiuses harjutusvälja tulevasest piirist on ala, mis saab laienemisest samuti puudutatud läbi suurema müra talumise ning kus tuleb näiteks ehitustegevuses arvestada mõningaste piirangute ja senisest suurema kooskõlastuste kohustusega.

Kuidas Rõuge vald selles olukorras ja tänaste teadmistega edasi liigub?

Rõuge vallavalitsus soovib saada parima võimaliku arusaama inimeste ootustest, hirmudest ja muredest, et mõelda läbi tegevused oma elanike toetamiseks ja suhtluseks ning koostööks kaitseministeeriumiga. Nad püüavad valla teatel igati kaasa aidata sellele, et Nursipalu harjutusvälja laiendamise protsess toimuks valla elanike ja kogukondade vaatest võimalikult inimlikult.

Vald kutsub kõiki Rõuge vallas Nursipalu harjutusvälja laiendamise alale ning selle 2-kilomeetrisse mõjualasse jäävaid inimesi kohtumistele

teisipäeval, 29. novembril kell 16–19 Sänna kultuurimõisas

kolmapäeval, 30. novembril kell 16–19 Nursi külakeskuses

Oodatud on kõik Rõuge vallas Nursipalu harjutusvälja laiendamise alale ning mõjualasse jäävad elanikud ja kinnistute omanikud. Osalevad vallavalitsuse ametnikud ja kutsutud on volikogu liikmed.

Nursipalu harjutuvälja laiendamise piirid on nähtavad kaardirakenduses.

Kõigi huvialasse jäädavate kinnistute omanikele edastas Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus 22. novembril e-posti või paberkandja teel teavitused, et nende kinnistud jäävad harjutusvälja kavandatava laiendamise huvialasse, mille järel võetakse personaalselt ühendust kõigi eramaa omanikega ning kaardistatakse edasiseks suhtlemiseks sobivad kontaktandmed, tutvustatakse võimalusi ja kuulatakse esmaseid ootuseid (allikas: Kaitseministeerium)

Märksõnad
Tagasi üles