K, 7.12.2022

Tänasest saab tuua jõulupuu riigimetsast

LEPM
Tänasest saab tuua jõulupuu riigimetsast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
RMK pakub riigimetsast kuusetoomise võimalust alates aastast 2008.
RMK pakub riigimetsast kuusetoomise võimalust alates aastast 2008. Foto: Stanislav Moshkov

RMK ootab kõiki riigimetsa endale meelepärast jõulupuud valima. Sobiva koha kuuse võtmiseks koos maksmisinfoga leiab RMK Loodusega koos äpist ja kodulehelt www.rmk.ee/kuuseke.

„Riigimetsast koos pere ja sõpradega jõulukuuse otsimine ja kõige ilusama leidmine on alati toonud inimestele palju rõõmu. Jätkame traditsiooniga ka sel aastal ja ootame kõiki metsa jõulupuud otsima. Koos kuusega saate koju tuua ka rõõmsa jõuluootuse,“ lausus RMK peametsaülem Andres Sepp.

RMK pakub riigimetsast jõulukuuse toomise võimalust juba alates 2008. aastast.

Kuuske tohib riigimetsast võtta vaid neist kohtadest, kus tal pole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadest, elektriliinide ja vana metsa alt. RMK mobiilirakendusest ja kodulehelt www.rmk.ee/kuuseke leiab abistava veebikaardi, mis positsioneerib kuuseotsija asukoha ning näitab lähimaid paiku, kust jõulupuud võib langetada.

Kuuske ei tohi võtta metsanoorendikust ega kaitsealalt. Metsanoorendiku tunneb ära selle järgi, et puud on korrapäraselt hooldatud ning enamasti ühekõrgused. Kaitsealad on riigimetsa kaardil pruuni tooniga välja toodud ja piiritletud ning looduses ka valdavalt siltidega tähistatud. RMK hea koostööpartner Elektrilevi paneb omalt poolt südamele, et elektriliinide alt kuuske valides tuleb eelkõige veenduda ohutuses.

Kuuse eest tuleb maksta enne selle maha võtmist, tasudes mobiili- või pangamaksega. Kuni meetrine jõulupuu maksab 3 eurot, 1–2meetrine 8 eurot ning 2–3meetrine 13 eurot. Osta saab ka kõrgemaid kuuski, mille hinnad on välja toodud RMK kodulehel. Makse tegemist tõendav kinnitus peab metsas kaasas olema – seda võivad kontrollida metsas kohatud RMK ja Keskkonnaameti töötajad.

„Tänavust jõulukuuse toomise võimalust tutvustavad kolm väga erinäolist perekonda, kelle kodu ehib just nende stiilile vastavalt valitud ja ehitud jõulupuu. Nii nagu iga pere on oma olemuselt erinev, on ka iga kuusk oma kõrguse, tiheduse ja oksadega ise nägu. Riigimetsast saab igaüks leida just enda maitsele meelepärase jõulupuu. Lõpliku näo aga annavad kuusele ehted, mis pere puule riputab,” selgitas RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja Sille Ader.

Märksõnad
Tagasi üles