Tänavu 15. korda toimunud rahvusvahelise Hiite kuvavõistluse 1000-eurose peaauhinna võitis Sven Začeki lummav foto lumisest täiskuuööst Suures Taevaskojas.
Lumine täiskuuöö Suures Taevaskojas tõi fotograaf Sven Začekile konkursivõidu
Loodusfotograafina Eestis ja kaugemalgi tuntust kogunud Sven Začek osutus ka võistluse konkurentsituks üldvõitjaks, noppides lisaks looduskaitse, pühade vete, kivide, tervise ja Virumaa auhinna. Võistluse 20 auhinnast 18 tulid Eestisse ning neist omakorda 11 on jäädvustatud Lõuna-Eestis. Võidupiltidel on pühapaiku Harju-, Järva-, Saare-, Valga-, Viljandi-, Viru-, Võru- ja Setomaalt.
Soome pühapaikade auhinna võitis Mira Vähälä kuva Alajärve Pühajärvest. Kuni 16-aastaste auhind läks Käti Õunpuu tehtud fotole, millel on Saaremaa Võhksa püha tamm.
Tänavu anti välja ka siltide ohvri eriauhind, mille eesmärk on juhtida tähelepanu nii looduses kui ka fotodel laiutavale sildireostusele. Toomas Kaarjärve tehtud kuval on Viljandi maakonna Parika küla Suurkivi, mille ees seisab neli erinevat loodus- ja muinsuskaitse tähist.
Kuvavõistlusele jättis oma jälje Ukraina sõda. Kui eelnevatel aastatel on Venemaal elavate soome-ugri rahvaste pühapaikade fotod moodustanud võistlustel kaaluka osa, siis tänavu oli sealt vaid üksikuid osavõtjaid. Uurali rahvaste auhinna võitis Mihail Tokmakovi foto Karjala Äänisjärve Bessovi neemest.
Võidupildid valisid välja fotograaf Arne Ader, kunstnik Epp Margna, ajakirjanik Helen Arusoo ja soome-ugri rahvaste uurija Patrick O´Rourke. Võitjate pidulik autasustamine toimub Hiie väe sündmusel 3.detsembri Tartus Eesti Kirjandusmuuseumi saalis. Sündmusel tutvustatakse Hiite kuvavõistluse paremikku, tunnustatakse hiiesõbralikke tegusid ning kuulutatakse välja aasta hiiesõber.
Hiite kuvavõistlust korraldab Hiite Maja sihtasutus. Kaaskorraldaja Soomes on Taivaannaula ühendus. Üritust toetasid teiste seas Eesti Kultuurkapital, Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv, Võru Instituut, Mulgi Kultuuri Instituut, Fenno Ugria, Maavalla Koda, Tihuse Hobuturismitalu, Tagavälja talu, Alar Krautmani Terviseakadeemia, Trüki- ja Paberikunstikeskus, Hiiepaik, LüüTürr, Tarvastu Muuseumi Sõprade Selts ja MTÜ Põline Pere.