T, 7.02.2023

Antsla tunnustas tublimaid noorsootöö tegijaid

, Antsla valla noortevolikogu liige
Antsla tunnustas tublimaid noorsootöö tegijaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Uue-Antsla rahvamajas tunnustati reedel Antsla valla noorsootöös silmapaistvamaid noori, nende juhendajaid ja tegusid.

Antsla vallas on noori ja nende tegemisi märgatud juba mitu aastat, selle aasta tunnustusüritus oli järjekorras neljas. Üritust korraldas Antsla valla noortevolikogu koos Antsla vallavalitsuse ning Antsla ja Kuldre Noortekeskuste abiga.

Tunnustusüritus on oluline, et kõik aktiivsed ja toredad noored, nende juhendajad ning nende teod tunnustatud saaksid. Sellel aastal jagati tunnustatavad seitsmesse kategooriasse: hea klassikaaslane, silmapaistev kooli esindaja, tegus noor, silmapaistev talent, hea juhendaja, noorte sõber ja aasta tegu noorsootöös.

Kõigi valdkondade peale esitati kokku 32 kandidaati. Laureaadid olid:

HEA KLASSIKAASLANE - Karl-Sander Liiver;

SILMAPAISTEV KOOLI ESINDAJA  - Liisa Loreena Värton ja Kirke-Adora Kärgenberg;

TEGUS NOOR - Andri Rätsep ja Liisa Loreena Värton;

SILMAPAISTEV TALENT - Marleen Rätsep;

HEA JUHENDAJA - Kerli Hellamaa;

NOORTE SÕBER - Einike Lemats;

AASTA TEGU NOORSOOTÖÖS - Antsla EKB Koguduse laste- ja noorte linnalaager 2022.

Hea klassikaaslane Karl-Sander on klassikaaslane, kes tuleb kooli alati rõõmsalt ning tervitab igal hommikul kõiki õpetajaid ja klassikaaslasi. Karl-Sander on klassis see, kelle juurde minnakse nõu küsima, kui ei saada millestki aru ning ta on alati valmis teemasid väga põhjalikult lahti seletama.

Silmapaistva kooli esindaja üheks laureaadiks sai Liisa Loreena Värton. Liisa Loreena on üliaktiivne noor, olles oma tegudega kõigile eeskujuks. Sel kevadel osales ta peaaegu igal olümpiaadil ja saavutas eesti keeles Võrumaal 1. koha.

Ta esindab õpilaste huve õpilasesinduse presidendina, laulab lastekooris, on Eesti Õpilasesinduse Liidu aktivist ja Eesti Noorteühenduste Liidu ning T.O.R.E liige. Liisa Loreenat jagub igale poole, ta on kolm aastat olnud GLOBE meeskonnas, kus on pidanud esitama rahvusvahelisi raporteid. Ta kirjutas enda loovtööks monoetenduse ja esindades sellega kooli, võitis Võrumaa Laste- ja Noorte kooliteatrifestivalil ning sai võimaluse esineda ka üle-Eestilisel teatripäeval Rakveres.

Teiseks silmapaistva kooli esindaja laureaadiks sai Kirke-Adora Kärgenberg. Kirke-Adora üks tõsine spordihunt, tegutsedes väga mitmes valdkonnas. Ta esindab kooli erinevatel spordialadel, saavutades seal väga häid tulemusi. Samuti käib ta judo trennis ning esindab ka sellel alal oma kooli. Lisaks aktiivsele tegutsemisele spordis on Kirke-Adora aktiivne liige kooli õpilasesinduses ning alustas sel sügisel oma kodukoha noorte huvide esindamist ka Antsla valla noortevolikogus.

Tegusa noore üheks tiitli kandjaks sai Andri Rätsep. Andri on aidanud korraldada Antsla EKB koguduse laste ja noorte linnalaagrit. Lisaks on Andri hea muusikalise andega, osaledes V.Ä.L.K noortebändis trummarina. Andri on alati abivalmis, töökas, õpihimuline ja tegus noor.

Teiseks tegusaks nooreks tunnustati juba silmapaistva kooli esindaja laureaadiks saanud Liisa Loreena Värtonit. Liisa Loreena lõpetas juunis Antsla Muusikakooli viiuli eriala kiituskirjaga. Ta on neli aastat olnud aktiivne Liivimaa Noorteorkestri liige, esinedes koos orkestriga nii Lätis kui Eestis. Lisaks jõuab ta veel osaleda erinevates koolitusprogrammides ning on ka Antsla valla noortevolikogu esimees.

Silmapaistva talendina sai tunnustatud Marleen Rätsep. Marleen laulab V.Ä.L.K noortebändis, esinedes erinevatel väljalaulmistel ja kontserditel. Lisaks kujundas ta Antsla EKB Koguduse noorsootöö ruumi kaks seina, maalides neile 6 ruutmeetrised seinamaalid.

Hea juhendaja laureaadiks sai Kerli Hellamaa. Kerli juhendab koolis kuut huviringi, mille hulka kuuluvad ka kõik koorid: lastekoor, poistekoor, mudilaskoor ja neidudekoor. Lisaks juhendab ta õpetajate ansamblit. Võib öelda, et kaks kolmandikku kooliperest on nakatunud tänu tema sütitamisele laulupisikuga ning paljud õpilased on hakanud huvi tundma pillimängu vastu.

Noorte sõbraks pärjati Einike Lemats. Einike on Antsla EKB Koguduse V.Ä.L.K laste- ja noortetöö koordinaator. Veedab noortega ühiselt aega, pakkudes hoolivust, mõistmist, kuulates ära noorte vajadused ja mured, neid suunates ja motiveerides.

Aasta tegu noorsootöös laureaadiks sai Antsla EKB Koguduse laste- ja noorte linnalaager 2022. Sel aastal osales Antsla EKB Koguduse laste ja noorte linnalaagris üle 130 Antsla kogukonna lapse ja noore. Antsla kogukonna lastel ja noortel on laagris hea võimalus teha sporti ja sisustada kvaliteetselt vaba aega. EKB Koguduse linnalaager on võimalus kogukonna lastel ja noortel kohtuda vanade sõpradega ja leida uusi sõpru.

Sellel aastal said kõik laureaadid kohaliku meistri Jana Valge poolt disainitud taldriku. Antsla vallavalitsus jagas kõikidele kandidaatidele kotikese boršisupi materjaliga.

Märksõnad
Tagasi üles