R, 27.01.2023

Obinitsa pered alustasid naabrivalvega

Lõuna-Eesti Postimees
Obinitsa pered alustasid naabrivalvega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Obinitsa naabrivalve piirkonna loomisele panid käe alla (vasakult) Setomaa vallavanem Raul Kudre, Obinitsa naabrivalve esindaja Priit Blum, Kagu patrulltalituse juht Madis Soekarusk ja MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari.
Obinitsa naabrivalve piirkonna loomisele panid käe alla (vasakult) Setomaa vallavanem Raul Kudre, Obinitsa naabrivalve esindaja Priit Blum, Kagu patrulltalituse juht Madis Soekarusk ja MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari. Foto: Margarita Kõdala

Setomaal Obinitsas moodustati sel nädalal paarikümnest perest koosnev naabrivalve piirkond, mis on kolmas omataoline vallas.

Moodustatud Obinitsa naabrivalve peamine eesmärk on saavutada oma külas parem heakord ja turvalisus, teatas Setomaa vallavalitsus. Kuigi Setomaa vald asub Eesti-Vene piirialal ning on politsei ja piirivalve suurema tähelepanu all, on siiski oluline, et ka kohalik kogukond organiseerub ning tegutseb ühiselt oma kodukoha turvalisuse nimel.

«Lõime Obinitsa naabrivalve sektori, et ühendada kogukonda ning koostöös MTÜ Eesti Naabrivalve ja partneritega tõsta inimeste teadlikkust ja pühendumist. Tahame ühiselt veelgi parandada selle Setomaa piirkonna turvalisust ning elukeskkonda,» ütles eestvedaja Priit Blum.

Kolmapäeval sõlmisid naabrivalve lepingu Obinitsa küla naabrivalve sektori esindaja Priit Blum, MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari, Kagu Politseijaoskonna patrulltalituse juht Madis Soekarusk ja Setomaa vallavanem Raul Kudre.

Seni oli Setomaa vallas kaks naabrivalve piirkonda Audjassaare külas ja Vaaksaarõ nulgas – mõlemad asutatud tänavu suvel.

Märksõnad
Tagasi üles