T, 7.02.2023

Otepää kahevõistluse MK etapil osalevad kõik tipptiimid

LEPM
Otepää kahevõistluse MK etapil osalevad kõik tipptiimid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Otepää kahevõistluse MK-etapi korralduskomitee esimees Ago Markvardt Tehvandil.
Otepää kahevõistluse MK-etapi korralduskomitee esimees Ago Markvardt Tehvandil. Foto: Maarius Suviste

Eelmisel nädalal lõppes sportlaste eelregistreerimine Otepää maailmakarikasarja etapile kahevõistluses. 6.- 8. jaanuaril toimuval MK-etapil osalevad 11 riigi sportlased, segavõistkondi osaleb üheksast riigist.

MK-etapi korralduskomitee esimehe Ago Markvardti hinnangul on registreerunud võistkondade arv ootuspärane ja Otepääle jõuavad kõik tänased tipptiimid ning esikümnesse pretendeerivad kahevõistlejad.

«Eriti hea meel on selle üle, et võimas kahevõistluse riik Austria tuleb suurima võistkonnaga: hetkeseisuga on kirjas 8 sportlast ning teenindavat personali on kaks korda sama palju kui sportlasi,» ütles Markvardt ja lisas, et kahjuks on ka riike, kes erinevatel põhjustel jäävad Otepää MK-etapist kõrvale. Näiteks Läti, Poola, Šveits ja Kasahstan.

Kui novembri lõpuks pidid kõik riigid oma osalemissoovist teada andma, siis lõplikud sportlaste nimekirjad selguvad Markvardti sõnul detsembri lõpuks. Ükski riik enam lisanduda ei saa, küll saavad muutuda sportlaste nimekirjad.

Koduse MK-etapi ettevalmistuse osas on viimase paari nädala ilmastikutingimused Markvardti sõnul lume tootmist soosinud ning samuti on maha sadanud korralik hulk lund.

«Hüppemägi on üsna pea hüppevalmis: see tähendab kaetud võistluseks sobiliku lumekihiga,» lausus Markvardt. «Murdmaarajaga läheb veel pisut aega, ainult looduslikust lumest jääb seal väheks, kuid Tehvandi keskus on varunud piisavalt kunstlund, et rada õigeks ajaks valmis saada.»

Märksõnad
Tagasi üles